Шановні випускники, Вас чекає агросектор…

     Куди піти вчитися? В аграрні виші.

     Абітурієнтів, які бажають пов'язати долю з сільським господарством, порадує додатковий коефіцієнт при підрахунку балів під час вступної кампанії. Це галузевий коефіцієнт (ГК), що складає 1,02 на спеціальності, яким надається особлива підтримка. З галузі аграрні науки та продовольство це: агрономія, захист і карантин рослин, садівництво та виноградарство, технологія виробництва та переробки продукції тваринництва, садово-паркове господарство, лісове господарство, водні біоресурси та аквакультура, агроінженерія 
     На додачу ще один бонус: результати ЗНО випускника сільської школи множать на ще один коефіцієнт — сільський (СГ). У разі подання заяв на спеціальності галузі знань 20 («Аграрні науки та продовольство») він складає 1,05. 
     Додайте сюди ще й велику кількість бюджетних місць (до 70% на курсі) і отримаєте чудовий шанс здобути безкоштовно якісну освіту, що відповідає сучасним стандартам. Однак існують обмеження. Абітурієнт має право подавати 7 заяв на 4 спеціальності на бюджетні місця. При поданні заяви на контракту форму навчання такого обмеження немає. 

Спеціальності, які користуються попитом на ринку праці.

     Державна служба зайнятості констатує дефіцит спеціальностей сільського господарства: від інженерів-механізаторів до технологів тваринницьких ферм. Гострий брак кадрів відчувають роботодавці на всіх ланках, починаючи від простих робітників і закінчуючи керівниками підрозділів та відділів. Власники агробізнесу готові платити хороші гроші спеціалістам із середньою та високою кваліфікацією. посилання

Хороші шанси працевлаштування.

     Випускники аграрних вузів, починаючи з 3-го курсу, проходять виробничо-навчальну практику в базових господарствах університету чи академії або у провідних агрофірмах. Потужні агровиробники зацікавлені у вихованні власних кадрів та підготовці молодих спеціалістів. Тому активно співпрацюють із вузами і запускають ряд програм для стажування.

     За період виробничої практики або стажування студенти мають можливість здобути досвід за фахом, практичні знання та пройти весь шлях від робітничої спеціальності до керівника середньої ланки для розуміння всіх технологічних операцій. Користь отримують і агропідприємства, виховуючи кадри для себе.

     Тож радимо абітурієнтам поцікавитися переліком спеціальностей аграрного профілю.

 

Агрономія

     Слово «агроном» походить від грецьких слів «агрос» та «номос», що в перекладі означає «поле» і «закон». Це одна з найдавніших професій людства, яка не втрачає популярності у XXI столітті. Агроном займається плануванням сівозмін, покращенням врожайності сільськогосподарських культур, лікуванням посівів та профілактикою хвороб рослин. Фах неймовірно цікавий, адже потребує знань ботаніки, біології, метеорології, ґрунтознавства та інших наук. Спеціальність стабільно користується популярністю та підходить для тих, хто бажає займатися фермерським господарством на професійному рівні. 
     Які предмети здають на ЗНО: українська мова і література, біологія, хімія або математика. 

 

Агроінженерія (до речі уже є в ЛНТУ)

     Фах, який поєднує любов до техніки, аналітичне мислення та захоплення природою. Агроінженер займається розробкою спеціалізованого обладнання для обробітку землі та посівів. Працює цей спеціаліст в науково-дослідних установах, проектних бюро чи в інженерних відділах підприємств, що займаються виробництвом агротехніки, ремонтних та сервісних станціях, керує технічними відділами агропідприємств.

     Які предмети здають на ЗНО: українська мова і література, біологія, хімія або математика.

 

Ветеринарія

     Фах для тих, хто готовий допомогти великим і малим братам нашим меншим. Випускники ветфакультетів займаються лікуванням та попередженням хвороб сільськогосподарських і домашніх тварин, перевіркою безпечності продуктів харчування тваринного походження (м'ясо, молоко, яйця, мед і т. д). Працюють у ветеринарних клініках, товарних господарствах та племінних заводах, ветаптеках і службах ветеринарного контролю. 
     Які предмети здають на ЗНО: українська мова і література, біологія, хімія або математика.

 

Захист рослин і карантин

     До списку топових спеціальностей входить «Захист рослин і карантин». Після закінчення навчання відкриваються перспективи працевлаштування у фітосанітарній інспекції, агрокомплексах, агрофірмах, що займаються виробництвом та продажем хімічних препаратів для сільськогосподарських культур, компаніях, що займаються дистрибуцією. 
     Які предмети здаються на ЗНО: українська мова і література, біологія, хімія або математика. 

 

Лісове господарство

     Хочете відчути себе господарем лісу? Тоді обирайте цей напрям. Фахівці спеціальності займаються охороною та примноженням лісових угідь, озелененням населених пунктів, формуванням лісових та декоративних насаджень. 
     Які предмети здають на ЗНО: українська мова і література, біологія, історія або математика. 

 

Водні біоресурси та аквакультура

     Це одна з найперспективніших спеціальностей. Галузь аквакультури має високу рентабельність та потенціал в Україні. Перед випускниками відкриваються можливості роботи гідробіологами, технологами в рибгоспах та селекціонерами нових порід риб. 
     Які предмети здають на ЗНО: українська мова і література, біологія, географія або історія України. 

 

Генетика, селекція та насінництво

     Мрієте стати новим Семеренком? Тоді вам на спеціальність «Генетика, селекція та насінництво». Фахівці займаються створенням нових сортів та гібридів, адаптацією до вітчизняних умов та розмноженням посівного матеріалу. Працюють селекціонери у компаніях-виробниках насіннєвого матеріалу, науково-дослідних установах, великих агрофірмах, що займаються насінництвом. 
     Які предмети здають на ЗНО: українська мова і література, біологія, історія України або математика. 

 

Біотехнологія та біоінженерія

     Ця спеціальність виникла на перетині біологічних, точних та інженерних наук. Сучасний та популярний напрям, що ніби зійшов у реальність з фантастичного серіалу. Після закінчення випускник може працювати в лабораторіях науково-дослідних установ, фірм, що займаються виробництвом бактеріальних препаратів для захисту рослин. Здійснюватиме лікування тварин, працюватиме в харчовій промисловості (наприклад, на виробництві заквасок для кисломолочних продуктів), в лабораторіях мікроклонального розмноження рослин тощо. 
     Які предмети здають на ЗНО: українська мова і література, біологія, хімія або математика. 

 

Технологія зберігання та переробки сільгосппродукції

     Хочете дізнатися, молоко яких корів ідеально підійде для варіння українського пармезану або як зберігають свіжі фрукти у міжсезоння? Тоді спеціальність «Технологія зберігання та переробки сільськогосподарської продукції» - для вас. Залежно від вузу спеціальність може включати переробку продукції рослинництва, тваринництва чи обох напрямків відразу. Випускників чекають перспективи працевлаштування на тваринницьких комплексах, елеваторах, м'ясокомбінатах та молокозаводах. 
     Які предмети здають на ЗНО: українська мова і література, біологія, хімія або математика. 

 

Садівництво та виноградарство

     Мрієте довести, що українські вина можуть бути якісними та смачними? Захоплюєтесь гідропонікою і тепличним господарством? Хочете, щоб полуничні поля були звичним явищем в Україні, а не в Польщі? Тоді обирайте фах «Садівництво та виноградарство». На профільних факультетах розкажуть секрети вирощування, догляду рослин, збирання, зберігання та переробки плодів, ягід, винограду. 
     Які предмети здають на ЗНО: українська мова і література, біологія, історія України або математика. 

 

Бджільництво

     Чи знаєте ви, що у 2018 році Україна увійшла до трійки світових експортерів меду? Рентабельна галузь приваблює випускників хорошими заробітками, можливістю спостерігати за роботою та життям одних із найорганізованіших організмів у світі. Найчастіше спеціальність «Бджільництво» отримують у сільськогосподарських коледжах у якості середньої професійної освіти або як додаткову спеціальність факультативом в аграрних вузах. 
     Які предмети здають на ЗНО: українська мова і література, біологія, хімія або математика. 

 

Агрохімія та ґрунтознавство

     Спеціальність, що поєднує знання з ботаніки, екології, кліматології, метеорології та інших наук. Фахівці займаються вивченням процесів родючості та відновлення ґрунту, утворення гумусу, агрохімічних властивостей полів залежно від географічного та кліматичного розташування. Ці спеціалісти на 100% знають, де і що потрібно садити, як доглядати за землею та зберігати її родючість, щоб гарантовано отримувати гарні врожаї. 
     Які предмети здаються на ЗНО: українська мова та література, математика, географія або історія України.

 

Геодезія та землеустрій

     Спеціальність «Геодезія та землеустрій» є надзвичайно затребуваною в Україні. Без послуг геодезиста чи землевпорядника не обходиться не тільки жодне аграрне підприємство, а й будівельні компанії, комунальні господарства та навіть оператори мобільного зв'язку. Фахівці займаються експертною оцінкою та обміром земельних ділянок і нерухомості, знають, де краще розташувати молочно-товарну ферму, а де — фруктові сади, вміють раціонально розпоряджатися земельним ресурсом, оформлювати документи на право власності, проводити межування та розмітку ділянок. 
     Які предмети здають на ЗНО: українська мова та література, математика, географія або історія України. 

 

     За аграрними спеціальностями — майбутнє. Тож не втрачайте шансу поповнити ряди хліборобів. Тим більше, що із переліку спеціальностей та різноманіття профільних факультетів дійсно є що обрати.

За матеріалами сайту © Kurkul.com 2019 р.