Про підтримку розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

     В області зареєстровано 26 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, з них функціонує – 17. За видами діяльності вони багатофункціональні, надають послуги з обробітку землі, заготівлі молока, кормів, роботи млина, пилорами та інші. За 2017 рік надано послуг на суму 5,38 млн грн.

     Щодо фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, то відповідно до заходів «Комплексної  Програми розвитку галузі  АПК Горохівського району на 2016-2020 роки» для СОК «Степ» Горохівського району  у 2017 році проведено часткове відшкодування вартості придбаного обладнання – сепаратора, пастеризатора, ванни охолоджувача та сівалки (з обласного та районного бюджету спрямовано для кооперативу по 167 тис. грн.).

     10 листопада 2017 року в обласній державній адміністрації відбулось підсумкове засідання Координаційної ради з питань впровадження Спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду- ІІІ».

     В рамках проекту функціонують 4 обслуговуючі кооперативи: «Датинська криниця» (обробіток землі, заготівля кормів), «Скарби Тура» (послуги по фасуванні дерев’яних паливних брикетів) Ратнівського району та «Бортнів – Екопродукт» (обробіток грунту в тепличному господарстві), «Риковичі Агро Продукт» (послуги по переробці та фасуванні зерна) Іваничівського району.

     Протягом 2015-2017 років на підтримку кооперативів в рамках програми, були виділені кошти ЄС та співфінансування з місцевих бюджетів всього:

-     СОК «Бортнів – Екопродукт» Іваничівського району на загальну суму 1258,1 тис.грн., в тому числі кошти місцевих бюджетів – 103 тис.грн.;

-     СОК «Риковичі Агро Продукт» Іваничівського району на загальну суму 948,9 тис.грн.; в тому числі кошти місцевих бюджетів – 64,7 тис.грн.;

-     СОК «Датинська криниця» Ратнівського району на загальну суму 1501 тис.грн., в тому числі кошти місцевих бюджетів – 85,8 тис.грн.;

-     СОК «Скарби Тура» Ратнівського району на загальну суму 1336,5 тис.грн., в тому числі кошти місцевих бюджетів – 75 тис.грн.

     У листопаді 2017 року підписано грантову угоду на реалізацію  в області проекту «Ключ до успіху. Підвищення рівня доходів малих і середніх підприємств через розвиток обслуговуючої кооперації», який передбачає створення інформаційної бази виробників плодоовочевої продукції та 3 обслуговуючих кооперативів.

     14 грудня 2017 року в рамках проекту «Підтримка україно-польських ініціатив щодо розвитку садівництва та ягідництва у Волинській області» відбувся тренінг «Кооперація у сільському господарстві», де висвітлювались питання фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та створення нових.