Аграріями області розпочато посів озимих зернових

     Станом на сьогоднішній день в області набирає обертів посів озимих зернових культур під урожай 2021 року.

     Оптимальними строками сівби озимих є такі, які підходять під два критерії: встановлюється середньодобова температура повітря близько 15°С, і тривалість осінньої вегетації складатиме 40-50 днів. Приблизно це виходить друга половина вересня — перша третина жовтня. Для озимої пшениці науково-обгрунтованими строками сівби є такі, щоб сходи не встигли перейти до 3-го - 4-го етапів органогенезу. Але в той же час, на момент припинення вегетації досягли такого стану, аби весною швидко почалась диференціація конусу наростання і формування зачаткового колоску. Отже оптимальні терміни для посіву наступили.

     Усього в поточному році, за попередніми прогнозами, передбачається посіяти озимі зернові на площі 185 тис.га, що на рівні минулого року, в тому числі озимої пшениці – 155 тис.га, озимого жита – 22 тис.га, озимого ячменю – 8 тис.га.

     Окремі господарства приступили до збору культур пізніх строків дозрівання, зокрема до обмолоту соняшнику приступили у ТзОВ «Пятидні» Володимир-Волинського району та ТзОВ «Городище» Луцького району.

     Усього до збирання цьогоріч підлягає: соняшнику – 40,6 тис.га, сої –  36,4 тис.га, кукурудзи – 41,3 тис.га.

     Також розпочато копання та переробку цукрових буряків.