Аграрії Волині обговорили правила гри у 2019 році. ФОТО

     28 лютого на Волині провели щорічне навчання для керівників агрогосподарств та фермерів. Захід відбувся за організації департаменту агропромислового розвитку в Драмтеатрі імені Т.Г.Шевченка.

     Зранку на Театральній площі працювала виставка сільськогосподарської техніки та обладнання, де агровиробники та жителі міста мали можливість ознайомитися із новітньою технікою.

     В цей час, у фойє другого поверху до співпраці аграріїв запрошували партнери, аграрні служби області, зерноприймальні та зернопереробні підприємства, оператори мінеральних добрив та засобів захисту рослин, представники банківських установ. Також працювали консультаційні групи відповідних служб, які надавали роз’яснення із різних питань.

     Участь у заході взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, голова облдержадміністрації Олександр Савченко, голови райдержадміністрацій та ОТГ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      - Держава серйозно розуміє проблеми аграріїв, тому я вважаю, що ми повинні сьогодні обговорити нові правила гри на 2019 рік. Це дозволить їм працювати над тим, як ними можна буде скористатися. Будемо спілкуватися про новації у 2019 році у сферах фіскальної служби, Держгеокадастру, Держпродспоживслужби, екології, Держпраці. Все це йде швидкими темпами, і ми хочемо до вас це все довести, - розпочав зустріч директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко.

     Віктор Шеремета акцентував на важливості аграрного сектору, зауваживши, що розвиток сімейних ферм є пріоритетним для держави.

За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку агропромислового комплексу, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм заступник Міністра вручив Почесні грамоти Кабінету Міністрів України голові СОК Іваничівського району Віктору Гурському та головному зоотехніку СТзОВ «Лище» Любов Кравчук.

     - Приємно відмічати, що на Волині є співпраця між владними структурами та агровиробниками. Повірте, знаю особисто, що таке співробітництво як на Волині мало де зустрінеш, і це дає певні результати. А результати у вас по області є. До прикладу, ті державні підтримки, у які ваші люди повірили, та довіряють державі, - наголосив Віктор Шеремета та презентував підтримку аграріїв у 2019 року з Державного бюджету.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Олександр Савченко високо оцінив аграрну галузь області : «Ваша праця за 2018-й рік мною за п’ятибальною шкалою оцінюється на «п’ятірку з плюсом». Це стосується усіх сидячих у залі. Як і контролюючих органів, так і тих, хто призваний допомагати фермерам, і персонально усіх агровиробників, які плекають землю, які носять її на руках. Волинські аграрії займають один із провідних рядків в списку досягнень України, адже за урожайністю ми на 4-6 місцях. І це тішить».

     Олександр Ілліч оголосив Подяки голови обласної державної адміністрації голові ФГ «Волиньагроком» Горохівського району Валентину Слуцькому та голові ФГ Ківерцівського району Василю Хоровцю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Юрій Горбенко інформував про стан галузі АПК, здобутки та завдання.

     - Наша область аграрна. Виробництвом сільськогосподарської продукції займаються 150 тисяч ОСГ, 600 ФГ, 248 агрогосподарст. Динаміка виробництва валової продукції постійно зростає, що свідчить про динамічний розвиток галузі. За минулий рік вироблено сільськогосподарської продукції на суму 7,1 мільярда гривень. Така ж ситуація прослідковується у динаміці збору зернових культур та урожайності. За результатами 2018 року, Волинь посіла 1 місце в країні за урожайністю ріпаку та кукурудзи, 2 – за урожайністю гороху.

     В рейтингу регіонів посідаємо 1 місце у виробництві вівса, 4 місце у виробництві жита, 5 місце у виробництві ярої пшениці, 8 місце у виробництві картоплі та ріпаку і 9 – у виробництві цукрових буряків.

     В рейтингу регіонів за кількістю сільськогосподарських тварин область посідає 8 місце за кількістю корів та птиці, 10 місце за кількістю свиней та 12 - за кількістю ВРХ.

     Фінансова підтримка галузі та вкладення інвестицій сприяють її розвитку. В цілому на підтримку галузі агропромислового комплексу і сільських територій з бюджетів усіх рівнів у 2018 році спрямовано 137,3 млн грн, із них 120,3 млн грн – з державного бюджету на підтримку агровиробництва, 1,2 млн грн – з обласного, 1,7 млн грн – з районних бюджетів та 1,4 млн грн – з бюджетів ОТГ плюс – на програму житлового будівництва на селі «Власний дім» - 1,7 млн грн з державного та 10,8 млн грн з місцевих бюджетів.До виконання заходів Комплексної програми, яка діє з обласного бюджету долучилися усі райони та більшість об’єднаних територіальних громад.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Про новації у законодавстві та інші актуальні питання розповіли керівники служб-партнерів.

     Новації у податковому законодавстві презентувала начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук. Вона повідомила, що за минулий рік товаровиробники спрямували до бюджету 0,5 млрд. грн податкових надходжень. Майже 10 тисяч волинян сьогодні постійно зайняті в сільському господарстві. Наразі середньомісячна заробітна плата в агропідприємствах області становить 4454,4 грн, що майже на 1000 грн більше аніж минулого року.

     Начальник Головного територіального управління юстиції Антон Кустик проінформував про механізм реєстрації земельних ділянок, договорів оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухому майно та роз’яснив особливості створення та діяльності сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи.

     Про новини земельного законодавства розповіли перший заступник начальника ГУ Держгеокадастру в області Анатолій Поляков та начальник відділу ринку та оцінки земель Майя Симоненко. Зокрема, присутнім роз’яснили Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», внесення відомостей до Державного земельного кадастру про земельні ділянки, які використовуються Фермерськими господарствами згідно Державних актів на право постійного користування землею, оновлену грошову оцінку земель, порядок проведення аукціонів.

Світлана Савчук

 

Антон Кустик

 

Людмила Петриканин

 

Анатолій Поляков

 

Майя Симоненко

 

 

 

 

 

     Екологічні питання висвітлив начальник державної екологічної інспекції в області Олександр Ткачук. Він зазначив, що за екологічними показниками Волинь займає третє місце в рейтингу регіонів. Проте, ситуація із побутовими відходами в області залишається напруженою. Посадовець загострив увагу на охороні земель та недопустимості розорювання природоохоронних зон. А також, Олександр Вікторович акцентував на проведенні перевірок екологічною інспекцією, які будуть відбуватися згідно планового графіку.

     Питання роботи Держпродспоживслужби в області висвітлив її начальник Богдан Лозинський. Він інформував про державний нагляд (контроль) у сфері безпечності харчових продуктів, ветеринарної медицини, санітарного та епідемічного благополуччя населення, наголосив на проведенні протиепізоотичних заходів та надання адміністративних послуг.

     Актуальне питання в період польових робіт – перевезення небезпечних вантажів та рух негабаритної сільськогосподарської техніки. Правила поводження в таких ситуаціях роз’яснив інспектор відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції Павло Новосад.

Олександр Ткачук

 

Богдан Лозинський

 

Павло Новосад

 

 

 

 

 

 

 

     Центри зайнятості завжди були і залишаються партнерами аграріїв у пошуку кадрів та підвищенні їх кваліфікації. Про можливості співпраці інформував заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тарас Семенюк.

     Охорона праці займає важливе місце в роботі кожного підприємства. Начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері управління Держпраці в області В’ячеслав Савенко презентував присутнім правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві (Наказ Мінсоцполітики від 29.08.2018 № 1240).

     Навчання зібрало понад 500 агровиробників. Захід був успішним, аграрії отримали корисні знання у новинах законодавства, мали можливість ділитися досвідом та налагоджували зв’язки.

Тарас Семенюк

 

В’ячеслав Савенко

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставка сільськогосподарської техніки та обладнання