Аграрії Волині отримають 2,2 млн грн пільгового кредитування. ФОТО

     30 травня в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено комісію з питань використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів. Засідання проводив голова комісії - директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко.

     Комісією розглянуто 63 заяви від 25 господарств. Під час прийняття рішення щодо надання компенсації перевага надавалася позичальникам, які мають чистий дохід за останній рік до 20 млн гривень та агропідприємствам, що вирощують та розводять велику рогату худобу. Всього для надання фінансової підтримки для аграріїв передбачено 2,375 млн грн. Однак, заявок поступило на 21,5 млн  грн. Тому, департамент агропромислового розвитку буде звертатися до Міністерства аграрної політики та продовольства України про видачу додаткових коштів.

     «Сьогодні члени комісії розподілять понад 2 млн грн. Залишок коштів буде розподілений на наступному засіданні, оскільки агровиробники ще будуть подавати заявки», - зазначив Юрій Горбенко.

     Секретар комісії Алла Кравчук повідомила, що 8 заяв, які надійшли на розгляд комісії не відповідають вимогам Постанови КМУ.

     Відтак, прийнято рішення включити до реєстру позичальників, які мають право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами 24 господарства. Загальна сума для відшкодування становить 2,2 млн грн.

     Окрім того, члени комісії проголосували за часткову компенсацію вартості закупленого холодильного обладнання ФГ «Рідний сад». Господарство претендує на таку підтримку відповідно до вимог Порядку надання та використання коштів обласного бюджету на виконання заходів Комплексної програми розвитку агропромислового розвитку Волинської області на 2016-2020 роки.