Аграріїв Ратнівщини ознайомили з перевагами аграрних розписок, покращенням економічної ситуації в сільській місцевості шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації

     7 березня в Ратнівській районній державній адміністрації проведено два семінари.

     Перший - з питань застосування аграрних розписок для керівників та фахівців сільськогосподарських підприємств на тему «Аграрні розписки - нові можливості для агровиробників». Проект здійснюється Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією для покращення доступу до фінансових та матеріальних ресурсів для малих та середніх сільгоспвиробників шляхом впровадження аграрних розписок в Україні у відповідності до закону України «Про аграрні розписки».

     Другий семінар на тему: «Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив: можливості, перспективи розвитку малих та середніх виробників» Проект «Ключ до успіху» в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Білорусь-Україна, розпочав роботу з 1 грудня 2017 року в області. Мета проекту - покращення економічної ситуації в сільській місцевості шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації.

     Захід відкрив голова райдержадміністрації Андрій Харлампович, який окреслив присутнім мету зібрання - інформування агровиробників про можливості застосування нових підходів та інструментів при веденні сільськогосподарського виробництва.

     В роботі семінару взяли участь регіональний консультант проекту «Аграрні розписки в Україні» Сергій Мазурик, координатор проекту «Ключ до успіху» Наталія Козак, юрист проекту Тетяна Козак, експерт проекту Анатолій Аршулік, начальник відділу обліку та фінансів АПК департаменту агропромислового розвитку ОДА Алла Кравчук, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Ковч, керівники та фахівці сільськогосподарських підприємств Ратнівського району, голови сільських, селищних рад, представники ОТГ, власники ОСГ, голови сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

     Регіональний консультант проекту «Аграрні розписки в Україні» Сергій Мазурик ознайомив присутніх з видами аграрних розписок, їх законодавчим регулюванням, оформленням, виконанням та перевагами, відповів на запитання учасників заходу. В ході зустрічі було детально обговорено механізми оформлення аграрних розписок та наголошено про її обов’язкове нотаріальне посвідчення. Предметом застави за аграрною розпискою є майбутня сільськогосподарська продукція. Аграрна розписка вважається виданою з дня її реєстрації в Реєстрі аграрних розписок.

     Координатор проекту «Ключ до успіху» Наталія Козак та юрист проекту Тетяна Козак, експерт проекту Анатолій Аршулік наголосили, що головною метою Проекту є створення умов для покращення економічної ситуації в сільській місцевості шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації. Партнерами Проекту є громадська організація «Волинська обласна аграрна дорадча служба» та департамент агропромислового  розвитку облдержадміністрації.

     Начальник відділу обліку та фінансів АПК департаменту агропромислового розвитку ОДА Алла Кравчук, ознайомила присутніх із фінансовою підтримкою пріоритетних заходів в агропромисловому комплексі з обласного та державного бюджетів.

     Начальник відділу агропромислового розвитку Ратнівської райдержадміністрації Павло Ковч ознайомив присутніх з програмами підтримки АПК із районного бюджету та місцевих бюджетів ОТГ району.