Агротуризм розвиватимуть спільно із ЛНТУ. ФОТО

     Агротуризм з роками набирає все більшої популярності на Волині. Міські жителі все частіше для відпочинку обирають сільську місцевість, де знайомляться із місцевою культурою та звичаями, беруть участь у традиційній сільській праці та харчуються сільськими смаколиками.

     Розвиток агротуризму сприяє розвитку сільських територій, відтак є одним із завдань аграрного відомства (згідно Наказу Мінагрополітики від 17 квітня 2019 року № 216).

     Сьогодні, 23 вересня в департаменті під головування директора Юрія Горбенка провели робочу зустріч із представниками кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЛНТУ на чолі із завідувачем Богданом Колісником. Під час заходу обговорили стан справ в галузі агротуризму та розглянули напрямки співпраці у цій сфері.

     Заступниця директора департаменту АПР Людмила Петриканин повідомила, що сільський туризм визнано окремим видом туризму, розвиток якого є пріоритетним напрямом державної політики. Право особистих селянських господарств займатися сільським зеленим туризмом визначено в статті 1 Закону України «Про особисте селянське господарство».

     Загалом, в області нараховується більше 285 агросадиб. Більшість із них знаходиться у Шацькому районі.

     Людмила Петриканин презентувала окремі із волинських агросадиб, а також розповіла про гастрономічних туризм, в тому числі «Медову хату» та інші локації створені за ініціативи Братства бджолярів землі Волинської «Ройовий Стан». Також вона окреслила проблемні питання та пріоритетні завдання галузі, які розроблені спільно із відділом туризму ОДА.

 

 

 

 

 

     Начальник відділу розвитку сільських територій ДАПР Оксана Шпак та консультант проєкту «Використання польського досвіду для підтримки розвитку агротуристичних послуг у Волинській області» Ольга Шарута поділилися із присутніми закордонним досвідом агротуризму, який вони переймали у Польщі в рамках проєкту.

     Доценти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЛНТУ Лариса Поліщук та Інна Тищук зазначили, що зацікавлені у співпраці з департаментом в рамках розробки туристичних маршрутів в області.

     Обговоривши питання співпраці, присутні дійшли висновку, що необхідно підписати Угоду про співпрацю між департаментом АПР та Луцьким НТУ. А також, заплановано організувати семінари та міжнародну конференцію на базі ЛНТУ за участі представників агротуризму Польщі, Білорусії, Волині та представників органів державної влади. Такі заходи дадуть поштовх до розвитку галузі.