Агровиробникам області допомагають вирішувати проблемні питання. ФОТО

     Як уже традиційно повелося на Волині, кожен рік аграрії розпочинають із фахових навчань.

     31 січня в департаменті агропромислового розвитку відбулося навчання голів фермерських господарств області. Одразу за ним послідували тренінги для фермерів «Управління фінансами сільськогосподарських підприємств».

     Сьогодні, 5 лютого згаданий тренінг відбувся у Луцьку за підтримки проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» (регіональний представник – Сергій Мазурик). Фермерам розповідали як отримати фінансування для розвитку їхнього бізнесу, ознайомили їх із концепціями фінансів в аграрному підприємстві та вимогами у зв’язку із залученням коштів.

     Захід відкрив директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко. Він повідомив, що задля максимально ефективної підтримки невеликих форм господарювання на селі аграрне відомство консолідує зусилля із регіональним відділенням Укрдержфонду підтримки фермерських господарств та міжнародними грантовими проектами.

     У 2018 році державна підтримка галузі АПК з бюджетів усіх рівнів становила 137,3 млн грн. Підтримкою скористалися близько 200 агроформувань, 400 фермерських господарства та понад 6000 особистих селянських господарств. «Це – найбільша підтримка за останні 10 років», - підкреслив Юрій Горбенко.

     Також очільник головного аграрного відомства області інформував, що 7 лютого в департаменті АПР відбудеться навчання для бухгалтерів агропідприємств, де фахівці компетентних органів роз’яснять деталі та нововведення бухгалтерського обліку. Це важливо, оскільки до 20 лютого необхідно підтвердити статус агровиробника четвертої групи, якими є більшість волинських аграріїв.

     Невдовзі очікується затвердження КМУ нових порядків щодо підтримки агровиробників із держбюджету, про які будуть повідомлені волинські аграрії під час щорічного навчання голів сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств.

     Цьогоріч навчання відбудеться 28 лютого у Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Окрім того, участь у навчанні візьмуть представники Мінагрополітики, голова Волинської ОДА, фахівці фіскальної служби, Держгеокадастру, юстиції, охорони праці, екологічної інспекції та інших компетентних органів. Відтак, присутні агровиробники матимуть можливість отримати вичерпну відповідь на хвилюючі їх питання.