Агровиробників інформували про наявні програми підтримки

     Сьогодні, 27 березня директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко спільно із директором обласного центру зайнятості Романом Романюком провели відео конференцію з метою інформування сільського населення про можливості започаткування власної справи.

     В районних студіях відеозв’язку присутні працівники центру зайнятості, представники структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, агровиробники, безробітні.

     Ще з минулого року в області реалізовується агропроект «Територія майстерності», який має на меті подолати безробіття в селах шляхом заохочення населення до самозайнятості. Проект охоплює напрями ягідництва, садівництва, овочівництва, тваринництва, переробки та збуту, кооперації, проектної підтримки, національної кухні і підприємництва, агротуризму (відпочинкового туризму).

     Як повідомив Роман Романюк, в рамках проекту проведено 88 заходів, в яких взяли участь приблизно 1300 осіб. Він закликав осіб, які перебувають на обліку в центрах зайнятості долучитися до проекту та створити успішний бізнес в аграрній сфері. До слова, проект буде працювати продовж усього 2019 року.

     Юрій Горбенко акцентував на важливості співпраці центрів зайнятості та аграрних відомств щоб підтримати агровиробників. Він презентував державні напрями фінансової підтримки, яких цьогоріч - 20. «Усі агровиробники, незалежно від форми власності, мають можливість скористатися програмами державної підтримки. Особливу увагу приділено невеликим сільгоспвиробникам, як от фермери, сімейні фермерські господарства. Із 20 задекларованих напрямів фінансової підтримки – 18 для фермерських господарств. Чільне місце посідає спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка орієнтована на підтримку господарств фізичних осіб», - інформував Юрій Мефодійович.

     Державна підтримка охоплює галузь тваринництва, рослинництва, садівництва, ягідництва і виноградарства, розвиток фермерських господарств та кооперативів, здешевлення кредитів та вартості техніки і обладнання, відшкодування ЄСВ.

     Очільник головного аграрного відомства області розповів і про інші проекти, які реалізовуються в області, як от проект Кластеру «Натуральне молоко» «Укрмілкінвест». Проект підтримує відкриття сімейних ферм шляхом часткової компенсації вартості будівництва, обладнання та великої рогатої худоби. Уже підібрано 11 кандидатур для участі у проекті.

     Присутні у районних студіях взяли активну участь у відео конференції. Агровиробників цікавила державна підтримка галузі садівництва та ягідництва, можливість часткової компенсації вартості обладнання для зберігання та переробки, працевлаштування студентів аграрних закладів. На усі запитання присутні отримали вичерпні відповіді.

     На завершення, Роман Романюк повідомив, що Міжнародна організація IOM Ukraine проводить набір підприємців для участі в програмі із розширення бізнесу з можливістю отримати грант в розмірі 5 тисяч євро.

     Юрій Горбенко запевнив, що такі зустрічі будуть регулярними. Агросектор – це практично єдина галузь, де можна започаткувати власний бізнес, залучивши ресурси державної підтримки програм АПК та кошти центру зайнятості на започаткування власної справи.

     Агросектор чекає талановиту молодь.