Агровиробники отримають додаткові кошти бюджетної підтримки. ФОТО. ПРЕЗЕНТАЦІЯ

     Уже завершується фінансовий рік. Проте, нещодавно уряд розширив перелік дотацій для фермерів та спростив умови їх участі у програмах.

     Щоб робота із залученням державних коштів в області пройшла максимально ефективно, сьогодні, 13 листопада відбулася відеоселекторна нарада під головуванням голови облдержадміністрації Олександра Савченка за участю голів райдержадміністрацій, ОТГ та сільських рад, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, керівників окремих підприємств, установ і організацій.

     Розпочинаючи селекторну нараду, Олександр Савченко підкреслив, що невикористання бюджетних коштів є неприпустимим: «Ми всі націлені на те, щоб люди отримували допомогу від держави. Тим більше, що кошти є, їх потрібно просто використати».

 

 

 

 

 

 

     Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко окреслив зміни, що відбулися в бюджетних програмах, роз’яснив новоприйняті дотації.

     Відтак, з його слів, 3250 власників особистих селянських господарств Волині подали документи на отримання 4,12 млн.грн. дотації за молодняк, що надається на безповоротній основі громадянам, які утримують молодняка ВРХ до 13-ти місячного віку, який народився у поточному році.

     Проте, при поданні відомостей фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк, допускається ряд помилок. Для попередження їх виникнення та оперативного формування пакету документів для здійснення фінансових платежів спеціалісти департаменту провели навчання з питань оформлення документів для сільських (селищних) голів в дев’яти районах області.

     На сьогодні необхідно активізувати роботу на місцях з тим, щоб подати документи на отримання дотації станом на 1 грудня.

     Олександр Савченко порекомендував залучати працівників Держпродспоживслужби та інших служб до роз’яснення населенню діючих програм підтримки сільгоспвиробників.

 

 

 

 

     Також Юрій Горбенко поінформував про нові напрями фінансування - бюджетну субсидію для новостворених фермерських господарств у розмірі 3 тис. грн на 1 гектар (максимальний розмір субсидії – 60 тис. грн на одне фермерське господарство) та бюджетну субсидію на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму (до 30 000 грн на 1 ФГ).

     Фінансування цих напрямів буде проводитися через Волинське відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств. Директор фонду Світлана Соколовська наголосила, що фонд буде активно працювати з фермерами. Працівники форду готові виїжджати в райони, з тим щоб організовано приймати документи на виплату бюджетних субсидій.

 

 

 

 

 

 

     Депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин Віталій Заремба вважає що однією із проблем є недостатня співпраця з райдержадміністраціями, ОТГ, сільськими та селищними радами. Він впевнений, що максимально використати кошти можливо лише за умови спільної роботи та зацікавленості усіх ланок влади, починаючи з сільської ради.

 

 

Юрій Горбенко

 

Світлана Соколовська