Актуальні питання та програми підтримки АПК обговорювали в Зимнівській громаді

     22 лютого в Зимнівській об’єднаній громаді відбулась конференція «Перспективи розвитку галузі АПК в умовах децентралізації».

     В заході взяли участь голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик, представники департаменту агропромислового розвитку, центру зайнятості, фіскальної служби, Держпродспоживслужби, профільних служб області, голови фермерських господарств, власники особистих селянських господарств

     Розпочав зустріч голова громади - В’ячеслав Католик, який наголосив, що подібні зустрічі організовуються спеціально для сільських жителів з метою інформування щодо різних нововведень, програм підтримки

     Директор Володимир-Волинського міськрайонного центру зайнятості Уколова Наталія розповіла про співпрацю центру зайнятості із Зимнівською громадою та 10 сезон освітнього проекту «Зимова агрошкола».

     Представник департаменту агропромислового розвитку - Олена Фоменко проінформувала присутніх про напрямки фінансові підтримки агровиробників як з обласного, так і з державного бюджетів, які плануються у 2018 році.

     Наталія Балакіна, начальник відділу організації профорієнтації Волинського обласного центру зайнятості презентувала роботу центрів зайнятості, модернізований сайт, інформувала про сучасні нововведення: проведення Skype-співбесід, створення відео-резюме, он-лайн подання заявок як на пошук роботи, так і на пошук кваліфікованих робітників.

     Завідувач біологічного відділу методу захисту рослин Державної установи «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Василь Єфремов ознайомив про роботу біолабораторії та нові препарати для захисту рослин.

     В області реалізовується проект «Ключ до успіху», який діє в рамках Програми територіального співробітництва «Східне партнерство» Білорусь-Україна. В результаті реалізації даного Проекту, планується створення в області трьох сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (картоплярський, овочевий та ягідно-фруктовий), а також створення транскордонної бази сільгоспвиробників. З такою інформацією виступила Козак Наталія, координатор проекту, яка закликала присутніх агровиробників до об’єднання у кооперативи.

     Роман Сергієвич – начальник Володимир-Волинського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в області інформував про нові національні стандарти ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» та надали роз’яснення власникам особистих селянських господарств щодо підвищення якості молока в господарствах.

Н     ачальник відділу обслуговування платників податків Володимир-Волинської ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області Лариса Войтович розповіла про етапи реєстрації фізичних осіб-підприємців, новини системи оподаткування, подання звітів та сплати податків. Також зауважила,  що з 01.01.2018 року члени фермерських господарств сплачуватимуть єдиний соціальний внесок.

     Керівник Волинської філії державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Віталій Сокол вкотре наголосив про обов’язкову ідентифікацію тварин, які утримуються в господарствах населення, оскільки кошти, які передбачені у державному бюджеті на розвиток тваринництва, будуть надаватись тільки на ідентифіковані тварини.

     Василь Шух, директор ДП «Волинського обласного сільськогосподарського виробничого підприємства по племінній справі у тваринництві» проінформував, що у 2018 році в Зимнівській ОТГ прийнята відповідна програма і за рахунок місцевого бюджету буде здійснюватись часткове відшкодування вартості штучного осіменіння корів у господарствах населення.

     Представник ПАТ «Креді Агріколь Банк» Сергій Заворотько розповів про можливість мешканців села отримати кредит готівкою до 300 000 грн. на будь-які цілі без застави та поручителів. Кредит надається на термін від 1-го місяця до 5-ти років. А також розповів про програму IQ energy, згідно умов якої, можна компенсувати кредити для придбання енергоефективних матеріалів та робіт з їхнього монтажу.

     На завершення, голова громади В’ячеслав Католик подякував присутнім за змістовний діалог та запевнив, що започаткування нових бізнес-ідей, які спрямовані на благо жителів громади, будуть обов’язково підтримані з місцевого бюджету.

     Зимнівська об’єднана територіальна громада одна із перших, які мають своє періодичне видання  «Вісник Зимнівської громади», за допомогою якого, жителі громади завжди в курсі актуальних громадсько-політичних, та інших питань.