Членів фермерського господарства визначено платниками єдиного внеску

     Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», з 01.01.2018, членів фермерського господарства визначено платниками єдиного внеску (пункт 51 частини першої статті 4 Закону від 08 липня 2010 року № 2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464)).

     Відповідно до зазначених змін, члени фермерського господарства, з 01.01.2018 зобов’язані стати на облік в органах ДФС, як платники єдиного внеску. Зазначена норма не поширюється на членів фермерських господарств, які є застрахованими особами або звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (частина четверта статті 4 Закону № 2464).

     Взяття на облік членів фермерських господарств, оскільки на них не поширюється дія Закону України від 15 травня 2003 року № 755-ІУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон № 755), здійснюється контролюючим органом за місцем проживання (податковою адресою) у день отримання від них заяви про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 12-ССВ відповідно до пункту 1 розділу III Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162.

      При цьому, у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платникам єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону №755, накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 1 частини одинадцятої статті 25 Закону №2464).

     Щодо сплати єдиного внеску членами фермерських господарств у 2018 році.

     На членів фермерських господарств поширюються обов’язки, визначені, зокрема, пунктом 1 частини другої статті 6 Закону № 2464, щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску.

     Члени фермерських господарств зобов’язані  сплачувати за єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої статті 9 Закону № 2464).

     Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята статті 9 Закону № 2464), а за порушення законодавства про єдиний внесок, зокрема, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску передбачено фінансову відповідальність, а саме:

     за несвоєчасну сплату (своєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відс. своєчасно  несплачених сум (пункт 2 частини одинадцятої статті 25Закону 2464);

     згідно з частинам десятою та тринадцятою статті 25 Закону № 2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1відс. суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої Законом № 2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня фактичної сплати (перерахування) включно.