День Землі: вшановуємо бджолу

     Сьогодні 22 квітня – всесвітній День Землі.

     Google випустила новий дудл, аби вшанувати таким чином нашу планету та одну з найменших, але дуже необхідних істот – бджолу. Дудл до Дня Землі звертає увагу на проблему масового вимирання бджіл.

      Він зроблений у вигляді гри, в якій кожен користувач може пограти за крихітну бджілку, яка намагається запилити якомога більше квітів. Під час гри також розповідаються цікаві факти про цих комах та їхню користь для землі. Таким фактом, зокрема, є те, що без запилення бджолами не було б двох третин урожаю на планеті та 85% квіткових рослин.

     Як повідомляв УНІАН, щороку 22 квітня щороку мешканці планети об’єднуються, аби відзначити День Землі й таким чином вшанувати крихку її природу, яка все більше потерпає від необдуманих людських дій. Впроваджені з ініціативи громадських організацій заходи до Всесвітнього дня Землі спонукають людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля, привертаючи чимало уваги з боку медіа, окремих політиків і звичайних громадян.

    В умовах широкого застосування засобів захисту рослин у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь. В період інтенсивного використання пестицидів на посівах медоносних культур за недотримання правил застосування хімічних препаратів, дуже часто допускаються масові отруєння бджолиних родин та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур.

     Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області нагадує сільськогосподарським виробникам, які застосовують хімічні засоби захисту рослин під час цвітіння медоносних рослин, що згідно Закону України « Про бджільництво» ст.37  Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в сільській раді, на території, якої вони знаходяться і своєчасно інформувати сільські ради, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевозках.

     Закликаємо усіх аграріїв та пасічників бути уважними, людяними, дружними, обдумувати свої дії, щоб не нанести шкоди ближньому і довкіллю!