Досвід роботи  ДП "Волинське обласне сільськогосподарське виробниче підприємство по племінній справі у тваринництві"

     ДП «Волинське облплемпідприємство» працює над організацією селекційно-племінної роботи та відтворення маточного поголів’я сільськогосподарських тварин області, спрямовує свою роботу на покращення існуючих порід сільськогосподарських  тварин, які розводяться в нашому регіоні, поліпшення їх племінних та продуктивних якостей , проводить комплексну оцінку племінних ресурсів області, розробляє закріплення плідників за маточним поголів’ям господарств всіх форм власності, організовує роботу пунктів штучного осіменіння сільськогосподарських тварин.

     В області працює 394 пункти штучного осіменіння, з яких 327 для обслуговування поголів’я тварин в господарствах населення та ще 22 пункти за межами області. В межах міста Луцька та прилеглих селах працює маршрутно-кільцева система осіменіння маточного поголів’я сільськогосподарських тварин.

     Додатково відновлено роботу ще в 24 пунктах штучного осіменіння Любомльського, Ковельського, Рожищенського та Турійського районів.

     Для забезпечення потреб  генетичним матеріалом, в спермобанку  підприємства в наявності більше 200,0 тис. доз генетичного матеріалу від бугаїв молочних і м’ясних порід, різних ліній, який повністю забезпечує потребу господарств всіх форм власності. Вся спермопродукція допущена до використання в Україні та внесена до каталогу бугаїв.

     Також,  племпідприємство для реалізації закуповує ідентифіковану спермопродукцію імпортних бугаїв голштинської породи різних селекцій, переважно Голландської та частково США, Німеччини, Франції.

     На племпідприємстві працює лабораторія по взяттю та реалізації сперми кнурів різних ліній та порід.

     Племпідприємство вчасно забезпечує пункти штучного осіменіння генетичним матеріалом, необхідними для роботи інструментами та іншими ветматеріалами. Але нажаль скорочується поголів’я в господарствах населення і це викликає неабияку стурбованість, що може стати підставою для закриття в деяких селах пунктів штучного осіменіння.

     В окремих районах та ОТГ працюють Програми по здешевленні вартості штучного осіменіння для господарств населення, укладено договори про співпрацю. Як приклад, Любомльський район, в якому селянам повністю відшкодовують вартість штучного осіменіння, частково   майже в усіх районах та об’єднаних територіальних громадах, крім Горохівського, Іваничівського, Рожищенського та Турійського районів, в Локачинському відшкодовують тільки в Війницькій ОТГ, в Ківерцівському районі в Жидичинській ОТГ.

     ДП «Облплемпідприємство» та управління агропромислового розвитку  планують проведення в області вебсемінарів за участю фірми СRW Королівства Нідерландів з питань ефективного ведення галузі тваринництва та селекційно племінної роботи.