Дотація по 600 грн за корову та відшкодування комісії договору фінансового лізингу – пропозиції на розгляд сесії облради

     Сьогодні, 18 квітня відбулося засідання постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин.

     Комісія розглядала внесення змін до програми «Власний дім», до Комплексної програми розвитку АПК та до Порядків надання та використання коштів на виконання заходів Комплексної програми розвитку АПК.

     Голова комісії Віталій Заремба зачитав порядок денний засідання та надав слово директору департаменту агропромислового розвитку Юрію Горбенку.

     Очільник головного аграрного відомства області доповів про зміни, які пропонують винести на розгляд чергової сесії обласної ради.

     Відтак, пропонується перерозподілити фінансування в рамках заходів Комплексної програми розвитку АПК.

     Зокрема, у зв’язку із зменшенням кількості поголів’я корів в господарствах населення та мізерною сумою діючої дотації (150 грн на корову з обласного бюджету) пропонується збільшити суму дотації до 450 грн. Власники ОСГ у наступному році зможуть отримати дотацію по 600 грн за корову (450 грн з обласного бюджету та 150 грн з місцевого бюджету).

     Також пропонується внести до заходів програми новий напрям – техніка у лізинг - відшкодування комісії за супроводження договору фінансового лізингу, наданого на придбання тракторів потужністю не більшою ніж тяговий клас 1,4 та ряду причіпного інвентаря. Відшкодуванням зможуть скористатися фермерські господарства, які мають в обробітку до 50 га землі і власники ОСГ. Відшкодовуватися буде за відсотки, але не більше однієї облікової ставки Національного банку України.

     Програмою продовжено подальшу підтримку господарств, які мають в обробітку до 50 га землі, за посадку садів, виноградників і ягідників. 6 громад і 1 район виділили сумарно 145 тис грн.

     Пропонується збільшити фінансування заходів із корінного покращення природних пасовищ. Протягом року планується виконати такі роботи на площі 160 га. У 2019 році уже виділили кошти на цей напрям Ратнівський район, Жидичинська, Заболоттівська, Забродівська та Старовижівська ОТГ.

     Зміни, що вносяться до програми «Власний дім» передбачають врахування витрат, пов’язаних із наданням та обслуговуванням пільгових довгострокових кредитів, наданих громадянам на будівництво/реконструкції/придбання житла.

     На завершення засідання комісії, присутні поділилися думками щодо впливу програми на аграрну галузь.

     Віталій Заремба зауважив, що необхідно максимально спростити механізм надання коштів для агровиробників, підкресливши, що механізм використання субвенцій такому спрощенню не сприяє.

     Юрій Горбенко погодився, але одночасно акцентував, що субвенції дозволяють залучити більший ресурс для підтримки аграріїв. Відтак, цьогоріч в обласному бюджеті на виконання заходів Комплексної програми обласною радою передбачено 1,8 млн грн. За умови залучення субвенцій з місцевих бюджетів, можна буде спрямувати аналогічну суму.

     Секретар комісії Валентин Чернецький вважає, що підтримка агровиробників повинна бути однією із пріоритетних, адже це – сприяння самозайнятості населення, створення нових робочих місць, наповнення бюджетів, розвиток територій та, відповідно, загальне зміцнення економіки.

     Члени комісії були одностайними у рішенні рекомендувати затвердити розглянуті пропозиції на черговому засіданні сесії обласної ради.