Голова облдержадміністрації Олександр Савченко вражений цьогорічним волинським врожаєм

     Гігантські буряки, висока кукурудза та безкраї зернові поля – аграрна Волинь вкотре здивувала потужністю очільника обласної державної адміністрації – Олександра Савченка. Вчора, 2 серпня 2018 року він оглянув врожай сільськогосподарського підприємства ТзОВ «Городище». Про це інформує відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

     За словами директора департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації Юрія Горбенка, у підприємства найбільші в області площі цукрового буряка, Зокрема, поблизу села Городище у Луцькому районі масштаб поля засіяного цукровими буряками сорту «Акація» - близько 180 га. 

     - Вже нині вага буряків становить півтора-два кілограми, а коренеплоди достигатимуть ще понад 2 місяці. Ще по пів кіло – точно наберуть, але будуть й гіганти – близько чотирьох кілограмів, - каже Юрій Мефодійович.

     Як зазначив керівник ТзОВ «Городище» Анатолій Никонюк, на сьогоднішній день процес догляду за культурою у господарстві повністю автоматизований.

     - Коли я починав займатися буряками, у мене на полі працювали 120 найманих людей, вони з’їдали два кабани на день. А зараз маю власні комбайни, які копають буряк – єдині в області. Не всі мої потужніші товариші-аграрії мають таку техніку, - зауважив керівник підприємства.

     Площі посівів цукрових буряків у господарстві становлять загалом 560 га. За словами аграрія, жарке літо та рясні дощі посприяли росту культури. 

     - Це вражає. Вони важать вже по два кілограми, а бурякам ще достигати і достигати. Врожаєм, який сьогодні дає наша земля після праці волинян треба пишатися. Лише справжній землероб, а не підприємець може так дбати про своє господарство, - зауважив Олександр Савченко після огляду поля.

     Окрім бурякових полів керівник найвищої виконавчої гілки влади в області оглянув жнива у полях того ж підприємства - ТзОВ «Городище». Тут працюють одразу дев`ять сучасних комбайнів, які молотять ячмінь. Очільник аграрного господарства Анатолій Никонюк розповів, що на підприємстві працює понад 250 людей.

     До слова, у приміщенні колишньої колгоспної їдальні за кошти ТзОВ «Городище» облаштували гуртожиток для працівників. Однак будівля скоріше нагадує приватний будинок підвищеного комфорту для кількох сімей. Житло стало для молодих фахівців стимулом їхати працювати в село.

     - У мене на підприємстві – професіонали. У разі сприятливих погодніх умов, забрати пшеницю та ячмінь встигнемо за 3-4 дні. Загалом цього року посіяли 160 га ячменю та 3300 га озимої пшениці. Та й після цього у нас жнива не закінчуються – змолотимо зернові, візьмемося за сою, після сої – кукурудзу треба молотити, - зауважив аграрій.

     А от Олександр Ілліч на полі зізнався, що вже 40 років не був на жнивах.

     - Сьогодні нам пощастило, що ми вибрали днину без дощу. З головою господарства роздивилися посіви – ячмінь видався якісний та високо-категорійний, а це дуже важливо. Навіть для мене новина, що його вартість близько шести тисяч гривень, що більша за пшеницю, - мовив голова ОДА. 

     За його словами, після таких поїздок він заряджається оптимізмом та натхненням. І радіє, що несприятливим погоднім умовам не вдалося зіпсувати волинський врожай.