Горохівський район: робочі зустрічі із фермерами. ФОТО

     Начальник управління регіонального розвитку Горохівської райдержадміністрації Микола Панасюк та спеціалісти управління розпочали виїздні робочі зустрічі із керівниками фермерських господарств по питаннях державної підтримки галузі АПК у 2019 році.

     28 березня така зустріч відбулася на території Підберезівської сільської ради, де зібралися фермери із  Печихвостівської, Підберезівської, Мирківської та Пірванченської сільських рад на чолі із сільськими головами.

     29 березня така ж робоча поїздка була здійсненна до Рачинської сільської ради. Сюди ж долучилися фермери із Лемешівської території.

     В ході зустрічей з’ясувалося, що найбільшу перевагу фермери віддають напрямкам:

- часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин;

- часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

- бюджетна субсидія на одиницю оброблюванних угідь (1 гектар) у розмірі 12 000 грн. в розрахунку на одного члена фермерського господарства.

     Також для сільських жителів став цікавим напрямок фінансової підтримки фермерських господарств із статусом сімейних фермерських господарств через механізм доплати на користь зареєстрованих осіб-членів, голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

     В роботі взяв участь директор департаменту АПР Волинської ОДА Юрій Горбенко, який пізніше разом з начальником управління регіонального розвитку райдержадміністрації Миколою Панасюком з робочим візитом побували у керівника фермерського господарства «Рачин Агро» Ігора Юхимчука, який окрім обробітку землі займається галуззю тваринництва і на базі цього господарства розпочинає працювати пілотний проект із Рівненщини із залучення інвестицій на розвиток молочної галузі.