Горохівський район: зустріч з фермерами. ФОТО

     В управлінні регіонального розвитку Горохівської районної державної адміністрації 24 січня 2019 року відбулася робоча зустріч із керівниками селянсько-фермерських господарств району.

     Вступне слово мали голова РДА Юлія Гринчук та начальник управління Микола Панасюк. У їх словах прозвучали інформації, пропозиції, щодо тісної і плідної співпраці у будь-яких питаннях з усіма структурними підрозділами, які працюють із фермерами. Запевнили у подальшій фінансовій підтримці таких господарників з державного бюджету.

     Начальник відділу агропромислового розвитку Оксана Камоцька проінформувала про господарську діяльність фермерських господарств району, підбили підсумки одержаних фінансових допомог. Зокрема: 47 фермерських господарств в кінці року одержали безповоротну субсидію в розмірі 1290,2 тис.грн та 16 фермерським господарствам повернуто 40 відсотків за придбану сільськогосподарську техніку та інвентар.

     Оскільки були запрошені керівники податкової інспекції, Держгеокадастру, відділу статистики, ЦНАПу, було піднято ряд питань, а саме: подання звітності по земельному податку та орендній платі на 2019 рік, питання щодо земельних відносин, проведення нормативно-грошової оціноки землі, виготовлення правовстановлюючих документів на господарські двори, виділення земельних ділянок учасникам АТО.

     Також піднімалося питання про те, що фермерськими господарствами обробляється певна кількість земельних паїв без реєстрації. Необхідно обов’язково навести з цим порядок, бо уже в цьому році більшість переконалися, що в кого неналежним чином оформлена земля, той і не одержав державної допомоги.

     У роботі заходу також взяли участь: Сергій Мазурик - регіональний координатор проекту "Аграрні розписки в Україні". Він розповів про механізм аграрної розписки як оптимальний варіант залучення ресурсів. Поділився досвідом керівник ФГ «Волиньагроком» Валентин Слуцький, який скористався такою послугою і висловив позитивну роботу Аграрних розписок.

     Керівник КБ «Приватбанк» Олександр Піньковський та керівник з продажів Агропросперіс Банку Юрій Іванчук озвучили свої пропозиції щодо подальшої роботи із фермерськими господарствами в питаннях фінансування.

     Представник ТзОВ «Волиньзернопродукт» Генадій Подворний детально розповів про підбір культур, сортів. Озвучив пропозиції щодо сортів та протруйників.

     Також були внесені пропозиції, намічені плани подальшої роботи самими керівниками фермерських господарств. Зокрема Василь Михальчук вніс пропозицію створити дієвий кооператив, оскільки в кооперації бачить найдієвіший шлях до розвитку аграрного бізнесу, активізувати роботу асоціації фермерських господарств.

     Ряд пропозицій внесли: Володимир Третяк, Микола Пасічник, Павло Новосад, Роман Юхимчук, Олег Волошенюк на ін.