«Інноваційна привабливість вирощування озимого часнику – запорука Вашого успіху!»

     18 вересня у селі Луковичі Іваничівського району відбулася  тематична конференція «Інноваційна привабливість вирощування озимого часнику – запорука Вашого успіху!» за сприяння ТзОВ «Насіннєвий завод часнику».

     У роботі конференції взяло участь близько 70 учасників з різних регіонів України. Участь у заході взяв і директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко.

     Вітаючи гостей заходу голова Іваничівської райдержадміністрації Лілія Кревська зазначила, що прихід даного інвестора позитивно впливає на економіку району, адже це створення нових робочих місць, сплата податків до місцевих бюджетів, розвиток інфраструктури села.

     Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко наголосив, що тема вирощування часнику не є новою для області, однак жорстка конкуренція на ринку часнику, вимагає від  його учасників особливих зусиль спрямованих зниження собівартості продукції, а цього можна домогтися  в першу чергу шляхом вдосконалення та оптимізації технології вирощування цієї культури.

     Президент асоціації «Виробники часнику України» Володимир Власенко зробив аналіз ситуації на ринку насіння часнику. Зокрема зазначив, що до Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік занесено лише два виробники насіння часнику, в той час як продавців насіння незліченна кількість, і відповідно якість його м’яко кажучи сумнівна.

     Керівник департаменту  «Маркетинг-Аналітика» оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман зробила глибокий аналіз вітчизняного та світового ринку часнику.

     Начальник відділу контролю Волинської обласної філії ДП «ДПСіЕСП» Тетяна Семенюк ознайомила присутніх з основними функціями служби, зокрема, щодо сертифікації садивного матеріалу, в тому числі часнику.

     Агроном ТзОВ «Насіннєвий завод часнику» Ангеліна Здрок детально ознайомила з організацією роботи з вирощування часнику на підприємстві, зробивши наголос на окремих технологічних нюансах.

     Доцент Львівського національного аграрного університету Ігор Дидів ознайомив присутніх із тонкощами системи удобрення часнику.

     Також в ході конференції учасники заходу мали змогу ознайомитися з презентаціями партнерів ТзОВ «Насіннєвий завод часнику», які доречно, змістовно і якісно доповнювали часникову тематику.

 

     Довідково: ТзОВ «Насіннєвий завод часнику» спеціалізується на вирощуванні сертифікованого насіння часнику та внесений до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва.

     Компанія вирощує за ліцензіями садивний матеріал сортів часнику Любаша,  та Прометей, а також працює з сортами європейської селекції. 
     ТзОВ «Насіннєвий завод часнику» вирощує та продає товарний часник, також переробляє його.

     Підприємство завершує будівництво в селі Луковичі Іваничівського району одного з найбільших в Україні спеціалізованих переробно-складських комплексів, розрахованого на зберігання 500 тонн готової продукції.

      В поточному рокі підприємство вирощувало часник на площі 30 га, середня врожайність склала 90 ц/га.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лілія Кревська

 

 

Юрій Горбенко

 

Володимир Власенко

 

Тетяна Гетьман

 

Сергій Мазурик

 

Тетяна Семенюк

 

Ангеліна Здрок

 

Ігор Дидів