Іваничівський район: Зимова агрошкола

     15 лютого цього року в районному центрі зайнятості відбулося засідання «Зимова агрошкола». Спеціалістами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації було ознайомлено  учасників даного освітнього проекту  з напрямами  та програмами підтримки аграрного сектору у рамках Державного бюджету  на 2018 рік. Закцентовано увагу на здешевлення утримання молодняку (до 1 року), що утримується в господарствах громадян із розрахунку 2,5 тисячі гривень на одну голову в рік. Також в рамках підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава співфінансуватиме проекти, які реалізуються  в тваринництві, садівництві, будівництві овоче- та фруктосховищ, беручи на себе 70% витрат на придбання нового обладнання для них, окрім того, 80 % вартості саджанців.

     Було піднято питання і щодо підвищення якості молока від другого ґатунку до першого. Як повідомила головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Майя Нагайовська:

     - Підвищення якості молока від другого ґатунку до першого не вимагає значних витрат. Йдеться перш за все про дотримання гігієни людини і самих тварин. Особи, які  задіяні у роботі з тваринами, повині бути в чистому одязі, використовувати чисті рукавички, мити руки з милом або дезінфікувати їх. Для доїння потрібно застосовувати чисті ємності, бажано доїльний апарат або доїльну установку, які необхідно мити і дезінфікувати після кожного доїння. І, звичайно, корови повинні підлягати ветеринарному догляду.

     Тому виробникам молока доцільно працювати над поліпшенням санітарно- середньому сягає двох гривень і більше. А молоко-сировина екстра-класу користується підвищеним попитом. Більше того, саме молоко екстра-класу загалом є базою для виробництва молочних продуктів, призначених на експорт.

      Наш район унікальний за кількістю особистих селянських господарств, яких налічується близько 200. Більшість господарів мають доїльні апарати. На сьогодні спеціалісти відділу агропромислового розвитку готові до співпраці та надання допомоги по створенню сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів по заготівлі та збуту молока, що є основним напрямком підвищення якості молочної сировини