Конференція «Внесок у розробку ефективних рамкових умов у сфері використання сільськогосподарських земель в Україні – варіанти дій для політиків, відповідальних за прийняття рішень»

     В рамках реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, аграрний сектор в Україні продовжує проходити комплексний курс реформ, зокрема щодо сталого розвитку сільської місцевості, підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарського виробництва, покращення якості та безпеки сільськогосподарської продукції, а також збереження природних ресурсів.

     Реформа ринку сільськогосподарських земель є складовою частиною цього процесу реформування.

     23 липня 2020 року відбулася чергова відеоконференція на тему: «Внесок у розробку ефективних рамкових умов у сфері використання сільськогосподарських земель в Україні – варіанти дій для політиків, відповідальних за прийняття рішень».

     Участь у заході взяв начальник управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко.

     Відкрив відеоконференцію керівник проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог» Фолькер Зассе. В рамках заходу про актуальні  напрямки земельної реформи в Україні» інформував Денис Паламарчук - директор департаменту аграрної політики та земельних питань МЕРТ, про розробку ефективних рамкових умов у сфері використання сільськогосподарських земель в Україні – варіанти дій для політиків, відповідальних за прийняття рішень - Йоахім Томас, експерт в сфері земельних відносин. 

     Крістоф Гільген, керівник субпроєкту з земельних питань агрополітичного діалогу висвітлив тему  «Консультування щодо розвитку ефективного та прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

     Учасники заходу підкреслили важливість компоненту земельних відносин:

  • моніторинг даних, в тому числі ефективне використання сільськогосподарських земель,
  • створення передумов для прозорого ринку земель,
  • розробка державної програми (мається на увазі довгострокове  бачення перспективи розвитку земельних відносин, свого роду «правила гри», незалежно від зміни кадрів),
  • ухвалення політичного рішення щодо механізму виконання завдань.

     Консультування в рамках агрополітичного діалогу носять рекомендаційний характер, однак досвід є надзвичайно важливим у світлі законодавчих змін у сфері земельних відносин.