Кроки до співпраці: Нідерланди-Волинь. ФОТО

     02 травня 2018 року в облдержадміністрації відбулася зустріч з представниками Посольства Королівства Нідерландів в Україні: Радником з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Кароліном Спаансом та Почесним консулом Королівства Нідерландів в Західній Україні Андрієм Гринчуком.

     З української сторони участь у заході взяли: начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Ю. Кресак, заступник начальника – начальник відділу залучення інвестицій та європейської інтеграції управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації А.Ткачук, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ю.Горбенко, заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Л.Петриканин.

     Зустріч розпочалась з вітальних слів Ю. Кресака, який висловив свою високу повагу Посольству Королівства Нідерландів в Україні та вдячність особисто пані Каролін Спаанс та пану Андрю Гринчуку за робочий візит до Волинської обласної державної адміністрації.

     К. Спаанс привітала учасників зустрічі та висловила вдячність за можливість представлення Почесного консула Королівства Нідерландів в Західній Україні та спільного обговорення питань сільськогосподарського сектору. Для пана Андрія дуже важливо відвідати всі 7 області західного консульського округу щоб краще зрозуміти особливості регіонів.

     А. Гринчук зауважив, що не зважаючи на те, що  це перший офіційний візит до Волинської області на посаді новопризначеного консула, інформацією про  соціально-економічний розвиток області він володіє досить добре, адже родом з Луцька. Отримавши завдання від Посольства, на сам перед займатися промоцією торгівлі та залученням інвестицій, намагатиметься часто проводити зустрічі з підприємцями Волинської області.

     У свою чергу, Ю.Кресак зауважив, що Королівство Нідерландів славиться передовими агротехнологіями. Так, переймаючи нідерландський досвід вирощення тюльпанів у Волинській області створене фермерське господарство  «Лілі-Лайн». Продовження подальшого співробітництва у сфері сільського господарства та залучення інвестицій є надзвичайно важливою складовою для розвитку області. З цією метою необхідне налагодження контактів із атеше з торгово-економічних питань Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

     Ю.Горбенко охарактеризував аграрний сектор Волинської області та зазначив, що в основному господарники віддають перевагу класичному веденню сільського господарство. Застосування нових технологій дали можливість мати європейські стандарти виготовлення продукції. В області відсутні великі аграрні холдинги, а в обробітку одного господарства знаходиться від 2 га до 20 тис.га землі. Аграрії області експортують з Королівства Нідерландів різні види сортового насіння та племінної худоби.

     Департаментом активно вивчається досвід Королівства Нідерландів з кооперації. Відтак в області надається державна підтримка молочарським кооперативам. Маючи можливості залучення інвесторів, вироблення органічної та халяльної продукції, для підприємців області дуже важливий нідерландський досвід  роботи великих та малих фермерських господарств, кооперування та вирішення питань, пов’язаних з меліорацією.

     Л.Петриканин додала, що цікавим є досвід кооперації у сфері закупівель, роботи спілок з меліорації, тепличне господарство.

     Каролін Спаанс розповіла, що під час  перебування у Волинській області, вдалось оглянути ТзОВ «Гірсам», на якому уже багато років господарює голландець Ерік де Вріс. Основною роботою господарства є розведення свиней, проте задля забезпечення постійного та безперебійного постачання кормів фермер взяв в оренду землю. Каролін Спаанс відзначила дане фермерське господарство як показове, що використовує новітні технології та обладнане сучасною технікою. Проте, для подальшого розвитку, дане господарство активно шукає партнерів. На що Ю.Горбенко відповів, що в області діє програма підтримки фермерських господарств.

     В свою чергу Каролін Спаанс відзначила, що система кооперації в Україні на стадії становлення. На даний момент в Королівстві Нідерландів відсутні програми підтримки кооперації, водночас є банківські проекти у даній сфері. Також є інші діючі проекти та програми у яких можуть брати участь аграрії Волинської області.

     Радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів висловила зацікавлення у співпраці та залучення голландських інвесторів до виробництва органічної продукції особливо у вирощуванні овочів та молочній галузі (козині ферми), створення кооперативів по виготовленню продукції з картоплі.

     На центральному рівні вже існує співпраця між підприємцями в Королівстві Нідерландів, Нідерландською Центральною Палатою, Торгово-промисловою Палатою в Україні та спільною Радою підприємців. Дуже активним діячем від української сторони є Олексій Павленко, який долучився до організації спільних заходів, що відбудуться цього року в Королівстві Нідерландів.

     Учасники робочої зустрічі обумовивши подальші кроки з реалізації спільної діяльності розвитку сільського господарства краю, домовились про представлення сільськогосподарської продукції області під час участі у XXX – міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2018».

     Окрім того, Каролін Спаанс запросила представників Волинської облдержадміністрації взяти активну участь у заходах організованих за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, що пройдуть 25-27 червня 2018 року у м. Тернопіль.