Мінагрополітики провели skype-конференцію із регіонами

     Сьогодні, 21 листопада під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети провели селекторну skype-конференцію із представниками обласних аграрних відомств.

     На конференції піднімали питання використання бюджетних коштів на фінансування державних програм підтримки аграрного сектору, зокрема фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

     Віктор Шеремета акцентував, що в окремих областях недостатньо організовано інформаційну політику щодо можливостей залучення державних коштів. Відтак, заступник Міністра запропонував у кожній області провести інформаційно-роз’яснюючі зустрічі із начальниками структурних підрозділів РДА, директорами обласних відділень Укрдержфонду підтримки фермерських господарств та представниками Асоціації фермерів та приватних землевласників.

     До слова, на Волині таку зустріч провели 13 листопада у форматі відеоселекторної наради під головуванням голови облдержадміністрації Олександра Савченка.

     Окрім того, під час конференції представники Мінагрополітики доповіли про основні проблемні питання, що виникають в рамках реалізації програм підтримки розвитку фермерства та шляхи їх вирішення. Генеральний директор Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Юрій Апальков висловив думку, що в областях необхідно організувати спільну роботу департаментів АПР та працівників Укрдержфонду задля ефективної підготовки документів для отримання бюджетної субсидії фермерським господарствам області.

     Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко окреслив ситуацію на Волині та акцентував на проблемних питаннях, що виникають в процесі підготовки документів на отримання держпідтримки (попередньо проблемні питання, що потребують вирішення надіслані Мінагрополітики). Зокрема, очільник головного аграрного відомства Волині звернув увагу на проблему внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, де відсутня інформація про землю по фермерських господарствах, які, зокрема, створені до 2013 року. Такі господарствва мають укладені договори із райдержадміністраціями щодо оренди невитребуваних паїв, державні акти на право постійного користування землею тощо. Необхідне роз’яснення можливості подачі ФГ інших документів, які підтверджують право власності та/або користування землею.

     Також Юрій Горбенко висловив прохання найближчим часом провести селекторну нараду, на якій спеціалісти Мінагрополітики роз’яснять спірні питання фінансового характеру. Віктор Шеремета підтримав таку ініціативу та запропонував провести захід 28 листопада.