Мінагрополітики розгортає інформаційні мобільні центри з підтримки розвитку фермерства

     У 2019 році в державному бюджеті України заплановано 5,9 млрд грн. на програми прямої державної підтримки сільського господарства, з яких 1 млрд грн. передбачений на розвиток фермерських господарств Основні напрями підтримки: субсидії на 1 га або одне фермерське господарство/члена ФГ; безвітсоткова поворотна фінансова допомога; здешевлення кредитів; часткова компенсація закупленого насіння, придбаної техніки, отриманих дорадчих послуг; фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

     У 2018 році заплановані на підтримку фермерських господарств державні кошти були використані не повністю Однією з причин цього був брак інформації щодо програм державної підтримки малими фермерами та власниками товарних особистих селянських господарств.

     Для того, щоб змінити ситуацію Міністерство в 2019 році ініціювало створення та розгортання в областях інформаційних мобільних центрів. До складу таких центрів входитимуть представники обласних структурних підрозділів агропромислового розвитку облдержадміністрацій, дорадчих служб, відділень АФЗУ, Укрдержфонду, Асоціацій сільських, селищних, об’єднаних територіальних громад.

     Протягом травня Мінагрополітики проведе серію з трьох навчальних семінарів для 150 представників інформаційних мобільних центрів з 24 областей України. На семінарах буде надана детальна інформація про програми державної підтримки 2019 року перш за все для малих фермерів.