Міжнародний бізнес-форум "Волинь-Інвест 2018"

 

     У Луцьку 21 вересня РЦ «Промінь» відбувся Міжнародний інвестиційний бізнес-форум «Волинь-Інвест 2018». Мета форуму - активізувати діалог із бізнесом та привабити на Волинь нових інвесторів.

     Чимало бізнесменів, представників торгово-промислових палат, дипломатичних корпусів, гостей із закордону, представників влади та освітніх кіл, гостей із Київської, Рівненської, Вінницької областей зібралися, щоб обговорити інвестиційні перспективи регіону. Окрім того, одним із основних завдань форуму був пошук реальних інвесторів та ринків збуту волинської продукції.

     Перед відкриттям Форуму проведена виставка досягнень волинських підприємств у галузях сільського господарства, деревообробної, легкої та харчової промисловості, а також сфери послуг. У виставці взяли участь 30 підприємств Волині.

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Організаторами заходу виступили Волинська обласна державна адміністрація, Волиньська обласна рада, Волинська торгово-промислова палата та Луцька міська рада.

     Відкрив Форум голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко: «Звичайно, Волинь - непроста область, вона більше аграрна, і водночас лише окремі спеціалісти знають про розвиток бізнесу на Волині. Але саме тут колись в гаражах розпочинало роботу підприємство, яке нині відоме на весь світ – «Modern-Expo», – зауважив Олександр Ілліч

     Також він пригадав підприємство у Торчині, яке нині належить корпорації «Nestle», яке постачає продукцію по всьому світу, «КОМО», «WOG» та «Тигрес», які привели на Волинь чималі капітали, а також «Кроноспан» та «Кромберг енд Шуберт», які сприяли приходу бізнесу у регіон. Це свідчить про те, що передумови для створення бізнесу на Волині є. Окрім того, є значні перспективи розвитку агропромислового сектору, адже регіон має багаті ресурси. «Я радий, що на Волині сьогодні аграрії знайшли консенсус та всі дружно обробляють землю, збагачують Україну, Волинь, та прославляють наш край», - додав посадовець.

Олександр Савченко

     «Ми боремося за покращення умов ведення бізнесу, намагаємося унеможливити будь-які перешкоджання чи конфлікти», - наголосив Савченко. Він пригадав, що нещодавно підписали меморандум із «Кроноспаном» щодо залучення в Україну 100 млн євро. Це, мовляв, є свідченням довіри, адже підприємство вже попрацювало в області та готове розширювати свої потужності.«Ми раді, коли до нас прибувають гості і ще більше раді, коли прибувають майбутні партнери. Ми раді, коли Київ звертає на нас увагу, як на перспективну область, а не дотаційну», - наголосив Савченко. За його словами, область має чималий потенціал, і сьогодні на форумі гості зможуть його побачити.

     З вітальним словом перед учасниками заходи виступили: виконувач обов'язків луцького міського голови Григорій Пустовіт голова Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна та перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик.

Григорій Пустовіт

 

Олександр Пирожик

 

Ксенія Ляпіна

 

 

Володимир Співак, Ілона Задворна, Юрій Горбенко

 

          В рамках форуму проводились три тематичні дискусійні платформи, які присвячені питанням:

     - «зеленої економіки», промисловості, логістики, створення та функціонування індустріальних парків і логістичних центрів;

     - розвитку сільського та лісового господарства;

     - туризму, культурної, науково-освітньої співпраці.

 

     На панелі Розвиток сільського та лісового господарства модераторм якої був Юрій Горбенко, який проінформував присутніх про потенціал і досягнення та перспективи аграріних підприємств області (З презентацією можна ознайомитись тут).

 

 

 

 

     Генеральний директор та співзасновник POLKO GROUP Славомір Полковський розповів учасникам заходу про підприємство, яке базується у Маневицькому районі та спеціалізується на переробці ягід малини. Окрім того, займається підтримкою дрібних виробників та особистих селянських господарств у її виробництві – надає консультації та гарантії на збут малини від «обноосібників».(З презентацією можна ознайомитись тут).

 

 

     Спікер Лідія Турянська заступник начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства  розповіла про актуальні питання діяльності лісогосподарських підприємств області, а також поділилися перспективами розвитку трудового, виробничого та інвестиційного потенціалу галузі.(З презентацією можна ознайомитись тут).

     Володимир Радіон директор ДП «Маневицьке ЛГ» на прикладі найбільшого у структурі Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Державого підприємства «Маневицьке лісове господарство».розповів про здобутки та перспективи підприємства.

 

 

     Володимир Радіон зауважив, що ліс – це не лише ділова деревина,  дрова і дикі тварини, як вважають деякі сучасні експерти  «лісового» бізнесу.

     Наші ліси – це  гриби, ягоди, лікарські рослини, горіхи та багато інших видів продукції.

     Недеревинні продукти лісу, як складова лісових ресурсів, є одним із резервів поповнення необхідних для населення продуктів харчування, а також цінною сировиною для харчової, фармацевтичної та інших галузей народного господарства.(З презентацією можна ознайомитись тут).

 

     Зступник директора, головний агроном ТзОВ «П’ятидні» Володимир-Волинського району Роман Цизь розповів про одне із найпотужніших підприємств області, яке обробляє майже 15,5 тисяч гектарів землі, взятої в оренду у  7 тисяч власників земельних паїв. Щорічно господарство освоює капітальних вкладень на суму понад 50 мільйонів гривень.

     У 2017 році введено в експлуатацію сучасний насіннєвий завод потужністю 10 тонн насіння за годину 50 тисяч тонн на рік з новітніми машинами та з професійним обслуговуючим персоналом. Обсяг інвестицій в будівництво - 3 мільйона євро, створено 30 робочих місць.(З презентацією можна ознайомитись тут).

 

 

     Валентин Чернецький – директор ТзОВ «Ратнівський аграрій» Ратнівського району поділився досвідом розвитку м’ясного скотарства на Поліссі.

     ТзОВ «Ратнівський аграрій» потужний  сільгоспвиробник та один з найбільш високорозвинених не лише в районі й області, а і в Україні в цьому напрямку. 

     Господарство застосовує передові інноваційні технології, максимально механізовує виробничі процеси, функціонує за новітніми стандартами розвитку.

     Традиційно завдяки природньо-кліматичним умовам Волинський регіон, і насамперед поліські території, мали надзвичайно сприятливі умови для ведення галузі. Тому й не дивно, що саме Волинь десятиліттями була флагманом цієї діяльності в Україні.(З презентацією можна ознайомитись тут).

     

     Сергій Висоцький –  директор ТзОВ «Агротехніка» розповів про перспективи розвитку кормовиробництва. Директор підприємства зауважив, що усі виробничі потужності, які є частиною ТзОВ «Агротехніка», оснащені сучасним обладнанням, мають сертифіковане та автоматизоване виробництво та можуть впевнено конкурувати з аналогічними заводами у Європі.(З презентацією можна ознайомитись тут).

     Руслан Кришин – менеджер компанії Студія Аграрних систем Дніпро розповів про інтеграцію програмного забезпечення в сільськогосподарське виробництво.(З презентацією можна ознайомитись тут).

 

     Власник органічного підприємства ТзОВ «Порицьке» Іваничівського району Валентин Обштир поділився досвідом та перспективами розвитку підприємства. ТОВ «Старий Порицьк» – єдине підприємство у Волинській області, яке повноцінно займається виробництвом органічної сільськогосподарської продукції У 2010 р. на підприємстві відмовилися від використання хімічних добрив та засобів захисту рослин, синтезованих речовин у рослинництві та від використання антибіотиків і хімічних добавок у тваринництві. Стратегія підприємства у забезпеченні повного циклу виробництва та реалізації продукту «від поля до полиці магазину» відображена у відкритті молокопереробного цеху з потужністю переробки на рівні 2 т за зміну.(З презентацією можна ознайомитись тут).

 

 

 

   

     Бенно Грімберг – координатор проекту FoodTechLink Україна розповів про Голландський підхід та можливості для агропромислового комплексу Волині.(З презентацією можна ознайомитись тут).

     Аліна Сич - генеральний директор ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» розповіла присутнім про запуск бренду здорової курятини Епікур. На птахофабриці вирощують курку без антибіотиків та стимуляторів росту. ПрАТ «Володимир-волинська птахофабрика» входить до трійки найбільших виробників курячого м'яса в Україні, займаючи близько 6% ринку.(З презентацією можна ознайомитись тут).

 

 

 

     Володимир Дмитрук  віце-президент Спілки пасічників України розповів про бджільництво та переробка меду. Україна з покон віків була медовою країною. Пасічники сучасної України продовжують традиції своїх предків. Україна займає перше місце в Європі по виробництву і третє місце в світі по експорту меду. Динаміка нарощування експортних можливостей за останні роки свідчить про великий потенціал українського бджільництва, але ми хочемо експортувати не лише мед, як сировину, а і набагато більш вартісну і затребувану, хоч і маловідому в Європі і світі оздоровчу, лікувальну та косметичну продукцію бджільництва.(З презентацією можна ознайомитись тут).

     Заступник директора департаменту аграрної політики та сільського господарства МінАПП України Олена Альшанова проінформувала учасників заходу про реалізацію бюджетної програми «Державна підтримка галузі тваринництва».(З презентацією можна ознайомитись тут).

     Учасники панелі активно обговорили питання державної підтримки в галузі сільського господарства вцілому.