«Молочна галузь завжди була і буде життєвою необхідністю для людей», - Юрій Горбенко. ФОТО

     Сьогодні, 6 серпня в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації зустрілися із зоотехніками господарств області щоб обговорити актуальні питання галузі тваринництва. В рамках наради також акцентували на питаннях годівлі ВРХ.

     «Волинська область – традиційна у веденні сільського господарства. Тобто, агропромисловий комплекс складається із місцевих господарів та господарств різних форм власності, відсутні агрохолдинги. Більшість аграріїв розвивають галузі тваринництва та рослинництва у комплексі. Це дозволяє мати певну стабільність та незалежність від ринкових коливань на продукцію», - зауважив директор департаменту АПР Юрій Горбенко відкриваючи захід.

     Також очільник головного аграрного відомства області відмітив, що насторожує зменшення поголів’я ВРХ. На сьогодні налічується 139 тис. голів ВРХ і в тому числі 85,5 тис. корів.

     Проте, волинські підприємства не зменшують кількості утримуваних корів, адже продукція молочного скотарства завжди витребувана у всіх країнах світу. Багато підприємств використовують сучасні технології, що дозволяє отримувати високі результати.

     «Молочна галузь завжди була і буде життєвою необхідністю для людей», - підкреслив Юрій Горбенко.

     Значно підтримують розвиток молочного скотарства державні програми підтримки. Про напрямки державної підтримки галузі тваринництва та їх впровадження на Волині розповів заступник директора департаменту Юрій Юрченко.

     Відтак, цього року одноосібники вже отримали на карткові рахунки дотацію за утримання молодняка ВРХ до 13 місячного віку - виплачено 10,3 млн грн для 5,3 тисяч власників тварин за 7,4 тисячі голів молодняка.

     Найефективніше скористалися підтримкою та найбільше отримали коштів за молодняк ВРХ селяни Рожищенського району (1368,5 тис.грн), Локачинського району (970,7 тис.грн), Любешівського району (865,3тис.грн).

     Агровиробники-юридичні особи отримали спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напрямів продуктивності – для 55 господарств спрямовано ресурс в сумі 14,3 млн грн - це перший транш за поголів’я станом на 1.01.2019 року у розрахунку 900 грн на корову. Аналогічну суму отримають восени при подачі документів станом на 1 липня цього року.

     Також сільськогосподарські підприємства області, які закупили племінне поголів’я тварин для подальшого відтворення, готують документи до Міністерства аграрної політики України, для часткового відшкодування вартості закуплених тварин.

     Заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Сергій Войтюк поінформував присутніх про вимоги до ветеринарного благополуччя сільськогосподарських тварин та виробництва харчових продуктів тваринного походження.

     Однією із найбільш важливих робіт у галузі скотарства є селекційно племінна робота, про основні напрямки та завдання якої розповів директор державного підприємства «Волинське обласне сільськогосподарське виробниче підприємство по племінній справі у тваринництві» Василь Шух.

     Зацікавив присутніх виступ менеджера фірми «Шауманн» Яна Роусека. Він детально окреслив процес заготівлі кормів для корів та роз’яснив усі принципи збалансованої годівлі та утримання тварин.

     Зоотехніки, які працюють в підприємствах області мали змогу обмінятися досвідом та почерпнути для себе корисну інформацію.