Молочні ферми – інвестиційна можливість для розвитку села. ФОТО

     27 жовтня у м.Здолбунів в будинку культури цементників вперше проведено день сімейних молочних ферм. У цей день відбувалися ярмарки сімейних молочних ферм, презентація проекту «Сімейні молочні ферми» компанії «Укрмілкінвест», презентація першого телевізійного проєкту просування фермерського руху.

     Участь у заході взяла делегація з Волинської області у кількості понад півсотні осіб. Очолив делегацію директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко. До її складу також увійшли представники департаменту, агровиробники та потенційні учасники проєкту.

     Михайло Корилкевич, ініціатор проєкту створення сімейних молочних ферм, розповів про досягнення та перспективи проєкту. Зокрема, з його слів, до 2022 року планується створити 1000 сімейних молочних ферм.

     Власники уже створених ферм поділилися досвідом.

     Юрій Горбенко подякував проєкту за підтримку сімейних молочних ферм на Волині. Він зазначив, що днями були відкриті дві такі ферми у Володимир-Волинському районі та висловив сподівання, що спільними зусиллями робота продовжиться.

     Запрошені гості мали можливість оглянути сімейну молочну ферму в с.Уїздці.

     На Здолбунівщині вже функціонує 2 ферми, а саме у с.Стара Мощаниця та с.Уїздці. Планується створення ще 3 молочних ферм у с.Буща, с.Будераж та с.Глинськ.

     Проєкт сімейних молочних міні-ферм реалізує кластер «Натуральне молоко» спільно з ТОВ «УкрМілкІнвест».

     Вони надають фінансову підтримку у придбанні ВРХ та необхідної техніки, облаштуванню приміщення, а також здійснюють весь технологічний супровід. Окрім того, «УкрМілкІнвест» також укладає угоду на закупівлю молока за вигідними цінами.

     Сам проєкт сприяє збільшенню обсягів виробництва якісного молока, налагодженню виробничої кооперації, створенню робочих місць, зростанню доходів членів сімейних ферм, а також сприяє розвитку фермерства та й в цілому тваринницької галузі району.

     Цього року проєкт значно активізувався в 4 регіонах України: Тернопільській, Рівненській, Хмельницькій та Волинській областях. У планах кластеру «Натуральне молоко» створити ще близько 20 таких ферм. Тож, громади мають можливість залучити на свою територію інвестиції.

     Тому основною метою проведення Дня молочних ферм було на конкретних прикладах показати можливості сімейних молочних ферм, що насправді фермерство популярне сьогодні і чому воно є таким.

     Для учасників заходу був організований концерт відомого в Україні гурту «Лісапетний батальйон».