На Горохівщині провели Раду регіонального розвитку. ФОТО

     В Горохівському районі, під час Ради регіонального розвитку, підвели підсумки розвитку району у 2018 році.

     Захід відбувся 21 грудня в районній державній адміністрації.

     Зранку на площі перед РДА працював передсвятковий ярмарок сільськогосподарської продукції місцевих виробників, де жителі міста могли придбати всіляких смаколиків до святкового столу. Під час дійства, гостей розважали найкращі колективи художньої самодіяльності району. Організатори ярмарку створили атмосферу справжнього свята. Привітала усіх присутніх з наступаючими Різдвяно-новорічними святами голова райдержадміністрації Юлія Гринчук.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко взяв участь у Раді регіонального розвитку Горохівщини.

     Про основні досягнення інформувала Юлія Гринчук. Відтак у 2014-2018 роках забезпечено ріст власних доходів місцевих бюджетів у 4 рази, у тому числі бюджетоутворюючого податку на доходи фізиних осіб – у 3,6 раз.

     Протягом 2015-2017 років проведено ремонт дороги державного значення Львів-Радехів-Луцьк (38 км в межах район), облаштовано узбіччя, з’їзди, зупинки, встановлено дорожні знаки, освітлено населені пункти.

     Крім того, на дороги місцевого значення у поточному році використано 23,9 млн грн. Розпочато ремонт дороги місцевого значення Сенкевичівка-Липа-Берестечко вартістю майже 20 млн грн.

     За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (далі – ДФРР) розширено та зміцнено матеріально-технічну базу бюджетних закладів району.

     Медична реформа в районі передбачає реформування первинних закладів охорони здоров’я. В рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», у реконструкцію чотирьох первинних закладів охорони здоров’я надійде 18,7 млн грн.

     Велику роль в розвиток економіки Горохівщини відіграє залучення інвестиційних коштів.

     Відтак, у 2017-2018 роках в ПОСП ім.Франка вступила в дію перша черга унікального молочно-товарного комплексу із шведським, канадським та американським обладнанням. У 2019 році дане господарство завершить будівництво приміщення для вирощування курей (3 млн голів птиці в рік).

     В ПП «Макс Ком» завершено будівництво свинокомплексу (два приміщення на 3000 голів).

     У 2017 році ПП «Агро-Експрес-Сервіс» завершено реконструкцію цукрового заводу. На підприємстві створено 472 робочих місця, інвестовано 465 млн грн.

     ТзОВ «Р.Е.О.» взяло в оренду 12,87 га землі на території Пустомитівської сільської ради для встановлення сонячних батарей та виробництва альтернативної енергії. Інвестиційний проект дасть змогу створити 30 робочих місць.

     Окрім всього вище переліченого, на Горохівщині добре розвинене волонтерство. Цю роботу координує управління агропромислового розвитку. Місцевих воїнів забезпечують продуктами харчування, бронежилетами, коштами та іншим.

     Юрій Горбенко презентував потенціал аграрної галузі Волині, акцентуючи на підтримці з бюджетів усіх рівнів.

     Очільник головного аграрного відомства області акцентував на досягненнях району. Відтак, на Горохівщині:

     - найбільше с/г товаровиробників: 25 с/г підприємств та 129 ФГ, які обробляють 47 тис га с/г угідь;

     - найбільше виділено і профінансовано коштів на районну програму підтримки галузі АПК – профінансовано 226 тис. грн;

     - СОК «Степ» (с.Галичани) перший в області претендує на державну підтримку, оформивши вексель на придбане обладнання з переробки молока на суму 1,7 млн грн;

     - в районі відновили роботу Мар’янівського цукрового заводу – найпотужнішого в області;

     - збудовано насіннєвий завод в с.Звиняче (ТзОВ «Волинь-зерно-продукт»);

     - ПП «Макс-ком» проведено повну заміну поголів’я європейської селекції;

     - створено асоціацію садоводів (Юхимчук Роман).

     У рейтингу районів області, аграрні підприємства району займають перше місце за обсягами виробництва зернових культур, ріпаку та сої, друге місце за обсягами виробництва молока, четверте місце за обсягами виробництва цукрового буряку та м’яса, п’яте місце за обсягами виробництва соняшнику.

     Начальник відділу агропромислового розвитку управління регіонального розвитку РДА Оксана Камоцька деталізувала розвиток аграрної галузі району.

     Про освітні здобутки Горохівщини розповів начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Віктор Білик.

     Також під час ради регіонального розвитку, Звиняченська сільська голова Тетяна Панасюк ознайомила присутніх з історією розвитку території, а Горохівський міський голова Віктор Годик розповів про перспективи для інвестиційних проектів у місті.

 

 

 

 

Юлія Гринчук

 

Юрій Горбенко

 

Віктор Білик

 

Оксана Камоцька

 

Тетяна Панасюк

 

Віктор Годик