На Поліссі планують втілити проект з меліорації. ФОТО

     Вчора, 9 серпня на території Забродівської об’єднаної територіальної громади в рамках робочої зустрічі під назвою «Поліський діалог» розглянули сталий розвиток меліорованих земель.

     Серед учасників зустрічі – директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко, науковці Інституту водних проблем та меліорації, представники обласного управління водних ресурсів, фахівці Ратнівського та Шацького районів, агровиробники та землевласники.

     Розпочинаючи зустріч, Юрій Горбенко проінформував, що у 2011-2013 роках в області проводилися роботи щодо покращення меліоративної мережі за кошти державного бюджету. На сьогодні є потреба підтримувати меліоративні канали у належному стані. Цю роботу подекуди виконують аграрії, що господарюють на осушених територіях та громади.

     Доктор сільськогосподарських наук, завідувач відділенням сталого використання та розвитку меліорованих територій Інституту водних проблем та меліорації Ольга Жовтоног розповіла, що має досвід роботи у міжнародних грантових проектах та ознайомила присутніх із напрямками і заходами інвестиційних проектів на сільських територіях.

     Залучення інвестиційних коштів у приведення в належний стан меліоративних каналів на теренах Ратнівського і Шацького районів підвищить урожайність сільськогосподарських культур та зробить поліські території прибутковими, покращить благоустрій територій та стане додатковим джерелом наповнення місцевих бюджетів.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Учасники зустрічі розділилися на групу Ратнівського та Шацького районів. Під час роботи в групах, кожен учасник сформував 5-ть найбільш критичних проблем, що пов’язані з використанням водних та земельних ресурсів та експлуатацією меліоративної інфраструктури на територіях, де вони працюють. Опісля, запропонували перелік можливих заходів, що можуть бути вжиті для вирішення визначених проблем.

     Обидві групи представили результати своєї роботи, узагальнили та обговорили підготовку комплексних інвестиційних проектів та впровадження інновацій.

     Голова Забродівської ОТГ Микола Калачук повідомив, що громада працює в цьому напрямку. Активну участь в обговоренні взяли керівник СТОВ «Ратнівський аграрій» Валентин Чернецький, який господарює на осушених землях та голова фермерського господарства «Сан Лан» Сергій Самолюк.

     - Меліорація є актуальною для цих територій. Радує наявність ідей та робота ініціативної групи. Ми бачимо можливості для співпраці та розвитку цієї теми. Тепер необхідно віднайти шляхи втілення напрацьованих пропозицій, - резюмував Юрій Горбенко.

     А також очільник головного аграрного відомства краю запевнив у підтримці та готовності Департаменту АПР бути партнером у майбутньому проекті: «Давайте разом досягнемо «проектного врожаю»!».

РОБОТА ГРУПИ РАТНІВСЬКОГО РАЙОНУ

 

 

 

 

 

 

 

РОБОТА ГРУПИ ШАЦЬКОГО РАЙОНУ