На Волині планують створити плодово-ягідний кооператив

     Фахівці департаменту агропромислового розвитку роз’яснюють сільським жителям як економічно вигідно господарювати та залучати бюджетні кошти шляхом втілення програм підтримки.

     Обслуговуючий кооператив не є комерційною структурою.

     В комерційному підприємстві власники вкладають капітал з метою отримання доходу на свій капітал у формі дивідендів та збільшення вартості їх акцій. Для досягнення цієї мети комерційне підприємство веде діяльність з постачальниками та клієнтами, які, як правило, не мають акцій чи паїв підприємства.

     Обслуговуючий кооператив відрізняється від комерційного підприємства. Власники водночас є його клієнтами, вони вступають до кооперативу з метою отримання послуг за найнижчими цінами (або для реалізації своєї продукції за найвищими цінами).

     Сьогодні, 16 квітня відбулася робоча зустріч із ФОП Галиною Пушкарук та представницею ФГ «Маньківські овочі» Вікторією Трасковською. Поштовхом до цього став семінар, який відбувся у Цуманській ОТГ на початку квітня цього року.

     Агровирбників проконсультували директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко, заступник директора Людмила Петриканин та координатор проекту «Ключ до успіху» Наталія Козак.

     Галина Пушкарук давно обмірковувала створення фермерського господарства, а також - кооперативу, адже обізнана у його перевагах, проте є і деякі перестороги: «Необхідною складовою для подальшого розвитку агрогосподарства є переробка та вихід на зовнішні ринки. Групувати потрібно порядних людей, яким можна довіряти. Крім того, кооперація повинна бути вигідною для усіх членів».

     Вікторія Трасковська поділилася досвідом, здобутим під час стажування у Німеччині.

     Агровиробникам розповіли про особливості господарювання в кооперативі, його переваги та державні підтримки, якими можна буде скористатися.

     Отже, плодово-ягідний кооператив повинен включати щонайменше сім членів, один з яких – фермерське господарство. Кооперативам компенсують 70% вартості техніки та обладнання (не більше 3 млн грн на один кооператив) з державного бюджету.

     З обласного бюджету кооперативи можуть отримати відшкодування до 50% вартості холодильного та іншого обладнання з переробки, техніки та обладнання для с/г робіт, але не більше 100 тис. грн з обласного бюджету і стільки ж з місцевого бюджету.

     Перелік програм підтримки фермерів дещо ширший. З ним можна ознайомитися за посиланням

     Галина Пушкарук та Вікторія Трасковська обмірковують питання об’єднання у кооператив, а присутні представники аграрних відомств запевнили їх у фаховій допомозі та підтримці.