На Волині розглянули перспективи розвитку тваринництва. ФОТО

     Сьогодні, 21 березня, за організації департаменту агропромислового розвитку, на базі обласної фітосанітарної лабораторії провели навчання для зоотехніків та техніків штучного осіменіння агрогосподарств області.

     Відкриваючи захід, директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко вкотре підкреслив роль та цінність праці людей, що відповідають за утримання тварин у господарствах.

     А також очільник головного аграрного відомства області прокоментував мету даного навчання: звіритися як розвиваються господарства та галузь в цілому, а також окреслити перспективи її розвитку в майбутньому.

     Одне із найбільш гострих питань в аграрній галузі сьогодні – прийняття нових стандартів щодо якості молока. Юрій Горбенко наголосив, що в державному та обласному бюджеті передбачені кошти на реалізацію програм підтримки тваринницької галузі та стимулювання підвищення якості молока в господарствах. До слова, молоко і першого і другого гатунку буде закуповуватися. Проте, молоко другого класу буде використовуватися у технічних цілях.

     Підвищити якість молока можливо. Для цього лише потрібно дотримуватися гігієнічних норм та вчасно охолоджувати молоко. Як приклад, директор департаменту АПР розповів про власницю особистого селянського господарства Тамару Андрейчук, що господарює у селі Дожва Турійсього району.

     Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Богдан Лозинський розповів про структуру відомства та питання, якими опікуються її управління та відділи.

     - Коли ми вийдемо на відповідний рівень виробництва, переробки та контролю за безпечністю продуктів, лише тоді ми зможемо конкурувати на європейських ринках, - зауважив Богдан Лозинський та прогнозував, що це може статися приблизно через 5 років.

     В області уже працюють підприємства, продукція яких відповідає міжнародним стандартам, як приклад - СТзОВ ім. Лесі Українки Ковельського району (власник – Іван Смітюх).

     Також керівник Держпродспоживслужби в області зазначив, що перспектива розвитку агровиробництва - за фермерськими господарствами та великотоварним виробництвом, які здатні виготовляти продукцію високої якості.

 

 

 

Юрій Юрченко

 

Ян Роусек

 

 

     Заступник директора департаменту АПР Юрій Юрченко коротко прокоментував розвиток галузі тваринництва в цілому.

     Незважаючи на зменшення поголів’я ВРХ, його продуктивність невпинно зростає, адже забезпечується дотримання технологій годівлі корів.

     Більшість господарств області займаються молочним скотарством, проте є і такі господарства, які утримують корів м’ясного напряму продуктивності: ТзОВ «Ратнівський аграрій», ТзОВ «Зоря», ТзОВ «Баффало», ТзОВ «Турія», ТзОВ «Пісочне», ФГ «Аміла».

     У своїй презентації Юрій Юрченко інформував про програми підтримки аграрної галузі з державного та обласного бюджетів. Зокрема, акцентував на підтримці розвитку галузі тваринництва (презентація прикріплена до цієї новини).

     Важливо! Господарствам необхідно ідентифікувати усе поголів’я ВРХ, оскільки дотації будуть надаватися лише на ідентифікованих тварин.

     Представник чеського дослідного господарства ТОВ «Шауманн Агрі» Ян Роусек зазначив, що з впровадження дотацій та ідентифікації сільськогосподарських тварин розпочалося реформування галузі тваринництва в Польщі та Чехії. Науковець консультував щодо технології утримання корів, надав цінні поради та рекомендації з відгодівлі, попередження захворювань, підготовки до отелення, післяродовий догляд та інше. (презентація прикріплена до цієї новини)

     Продовжив тему ветеринарного забезпечення великотоварного молочного виробництва заступник директора з тваринництва ПОСП ім. Франка Дмитро Самсоненко. А також доповідач інтригував присутніх розповіддю про сучасну канадсько-американську ферму та відповідну технологію утримання корів. Об’єкт будується у Горохівському районі та є унікальним на Волині, а можливо і в Україні. Усі тварини на фермі утримуються безприв’язно, у вільнопровітрювальних приміщеннях.

     Директор ДП «Волинське обласне сільськогосподарське виробниче підприємство по племінній справі у тваринництві» Василь Шух повідомив присутнім про наявний генетичний матеріал для реалізації та переваги високопродуктивного поголів’я, народженого в результаті штучного осіменіння корів.

     Директор державної фітосанітарної лабораторії Євгенія Лихач розповіла присутнім про роботу лабораторії та виробництво під реалізацію біопрепаратів для боротьби з гризунами та шкідниками.

 

 

 

Дмитро Самсоненко

 

Василь Шух

 

 

 

Євгенія Лихач

 

Віталій Сокол