На Волині стартує другий етап пілотного впровадження Державного аграрного реєстру

     Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією громад розпочинають активну фазу другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру (далі скорочена назва ДАР).

     Проєкт реалізується у координації з Держгеокадастром, Міністерством юстиції та за сприяння проєкту Світового Банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», а також Програми USAID з аграрного і сільського розвитку.

     ДАР – державна автоматизована інформаційна система збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про виробників сільськогосподарської продукції незалежно від форми господарювання.

     Створення такого реєстру було передбачено Указом Президента України №837/2019 від 8 листопада 2019 року “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави”, яким було доручено Кабінету Міністрів України (до 31 березня 2020 р.) вжити заходів задля запровадження механізмів державної підтримки щодо підвищення фінансової спроможності фермерів та малих сільськогосподарських виробників, зокрема шляхом створення пілотного проєкту електронного фермерського реєстру.

     Довідково: протягом лютого 2020 року на території Волинської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської та Черкаської областей впроваджувався  1-ий етап пілотного впровадження онлайн платформи для сільськогосподарських товаровиробників «Державний аграрний реєстр». Було зареєстровано понад 150 агровиробників.

     З урахуванням 1-го етапу пілотного проекту ДАР та кращих світових практик у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону України № 3295 від 30 березня 2020 р. “Про внесення змін до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” та інших законів Україні щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції”. Законопроектом надається визначення поняття Державного аграрного реєстру та закріплюються принципи його функціонування.

     Для реалізації другого пілотного впровадження до процесу реєстрації аграріїв у ДАР залучаються об’єднані територіальні громади (ОТГ), відібрані за результатами відкритого конкурсу. Загалом пілотний проєкт охопить 53 ОТГ у всіх областях України.

     На період пілоту працівники обраних ОТГ стануть операторами ДАР і консультуватимуть фермерів з питань роботи реєстру, допомагатимуть реєструватися тим аграріям, які не мають ПК або доступу до мережі Інтернет. В цілому ж зареєструватися у ДАР онлайн вже зараз може будь-який український агровиробник. Особлива увага під час пілотного впровадження приділятиметься процесу опрацювання заявок на виправлення помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

     Участь у другому пілотному впровадженні ДАР (із 16 вересня і триватиме до 14 жовтня 2020 року) дозволить власникам земельних ділянок перевірити коректність даних про земельні ділянки, виявити помилки в реєстрах і подати заявки на їх виправлення, а також перевірити відповідність даних про майнові права на землю, а за необхідності – їх зареєструвати.

     Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Боратинська та Смідинська ОТГ Волинської області визначені учасниками у реалізації 2-го етапу пілотного впровадження Державного аграрного реєстру.

     Державний аграрний реєстр – електронний майданчик, який сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою, доступною, зручною та простежуваною. У майбутньому зареєстровані користувачі ДАР отримають можливість подавати онлайн заявки на участь в державних і регіональних програмах підтримки сільського господарства, що дозволить Уряду більш ефективно планувати та спрямовувати програми підтримки сільгоспвировиробників.

     Реєстрація та користування Державним аграрним реєстром – безкоштовні. Для здійснення реєстрації в Державному аграрному реєстрі юридичним та фізичним особам необхідною умовою є наявність електронного цифрового підпису керівника підприємства або належним чином оформленої уповноваженої особи.

     Покрокова інструкція для реєстрації доступна у відео: https://www.ar.gov.ua/using

     Запрошуємо всіх аграріїв Волині зареєструватися, щоб відчути усі його переваги, адже запуск аграрного реєстру дозволить без зволікань виправляти та актуалізовувати дані про себе і, саме основне, мати змогу вже у наступному році бути он-лайн учасником програм фінансової підтримки.

     Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн можна за посиланням: (https://www.ar.gov.ua/).

     Реєструйтесь! Є питання? Дзвоніть:

     Соколовська Світлана Іванівна – директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств ( тел. 0955878402, 0673325118)

     Шпак Оксана Анатоліївна – головний спеціаліст управління агропромислового розвитку облдержадміністрації (тел.0500124600).