На Волині створять Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив. ФОТО

     Сьогодні, 16 квітня, відбулася прес-конференція з нагоди започаткування проекту «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив».

     Участь у заході взяли консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Запур, директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко, начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Юрій Кресак, представники ОТГ Волинської області, агропідприємці.

     Розпочинаючи прес-конференцію, координатор заходів проекту в Україні, представниця ГО «Фонд місцевого розвитку» Ельвіра Яцута повідомила, що проект є продовженням проекту «Підтримка україно-польських ініціатив щодо розвитку садівництва та ягідництва у Волинській області», який працював протягом 2017 року.

     Згаданим проектом було створено умови для започаткування власної справи та самозайнятості жителів сільської місцевості Волинської області в аграрному секторі (ягідництво, садівництво), використовуючи кращий міжнародний досвід україно-польської співпраці.

     Керівник проекту, голова Товариства Інтеграція Європа-Схід Кшиштоф Каліта презентував проект «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив», який спрямований на розвиток аграрного сектору на Волині, використовуючи досвід кращих польських практик та технологій.

     Започаткували реалізацію проекту товариство Інтеграція Європа-Схід із Кельце та Волинська обласна громадська організація “Фонд місцевого розвитку” із Луцька. Проект отримав фінансову підтримку від Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми польської допомоги в галузі розвитку.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Метою проекту є розвиток підприємництва серед сільського населення Волині у сфері садівництва та городництва за допомогою створення першого садівничо-городницького кооперативу в Західній Україні за сучасними польськими стандартами якості виробництва й управління. Цієї мети досягнуть за допомогою трансферу найкращого досвіду зі Свентокшиського і Люблінського воєводств, а також створення зразків господарств з вирощування малини.

     Запланова діяльність в рамках проекту до кінця 2018 року:

     – створення на Волині 10 плантацій еко-малини у вибраних місцях за підтримки польських експертів і з використанням польських стандартів вирощування;

     – передача понад 70 000 шт. саджанців польських сортів малини високої якості, екологічних засобів охорони рослин і технічного обладнання;

     – підтримка у формі тренінгів та послуг дорадників 30 підприємців та сільських господарств в Україні;

     – організування освітніх візитів до Польщі (до Свентокшиського та Люблінського воєводств), в тому числі зустрічей з експертами з Осередку аграрного дорадництва (травень-червень 2018 р.);

     – підписання довгострокових контрактів з польськими заводами з переробки фруктів і постачальниками саджанців;

     – участь учасників проекту в ІІІ виставці “Євро-Агро”, яку організовують “Targi Kielce SA” та “Гал-ЕКСПО” ПрАТ у Львові;

     – створення Західноукраїнського садівничо-городницького кооперативу, який об’єднуватиме місцевих виробників фруктів та овочів на Волині.

     Юрій Горбенко зазначив, що проект розпочинається дуже доречно, адже розвиток кооперації – перспективний напрямок в аграрній сфері. Створення та розвиток сільськогосподарських кооперативів підтримується та стимулюється з бюджетів усіх рівнів.

     На які саме заходи зможуть отримати фінансову підтримку сільськогосподарські кооперативи, очільник головного аграрного відомства області продемонстрував на «дорожній карті», розробленій департаментом.