На Волині відбувся земельний форум. ФОТО

     Сьогодні, 8 листопада на Волині з робочим візитом перебували заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, уповноважений Президента України по земельних питаннях Роман Лещенко та експерт з правового регулювання земельних відносин, член ради Асоціації «Земельна спілка України» Сергій Біленко.

     Візит розпочався з відвідин новозбудованого молочного комплексу ФГ «Перлина Турії», що у селі Селець Турійського району. Гостей зустріли директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко та голова господарства Володимир Яренчук.

     Фермер продемонстрував комплекс, який розрахований на утримання 620 голів дійних корів та оснащений доїльною установкою «Карусель» фірми Де Лаваль на 24 голови одночасного доїння. Вартість будівництва становить 30 млн гривень, створено близько 50 нових робочих місць. На підприємстві утримують унікальне поголів’я датської та польської селекції. Корови дають надої близько 10 тис. літрів на рік.

 

 

 

 

 

     Опісля, в сесійному залі обласної ради відбувся земельний форум. Тарас Висоцький, Роман Лещенко, Сергій Біленко, народний депутат України Ірина Констанкевич, заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось та голова облради Ірина Вахович зустрілися з аграріями, фермерами, пайовиками громадськими активістами щоб обговорити законодавче забезпечення земельної реформи.

     Тарас Висоцький розповів про основні обмеження, які передбаченні зконодавством обігу землі. Купувати землю зможуть громадяни України, підприємства утворені за законодавством України, територіальні громади та держава. Законодавством забороняється продаж землі іноземним підприємствам до 2024 року.

     Для громадян Російської Федерації запроваджується санкція: «заборона на набуття земельної ділянки у власність».

     Також державою передбачене здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам для купівлі земель до 3-7%. Для цього буде виділено 4,4 млрд грн з держбюджету.

     Роман Лещенко ознайомив присутнім із переважним правом орендаря на купівлю землі. Сергій Біленко інформував про розробку нормативно-правових актів, які унеможливлять рейдерство та запровадження електронних торгів.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

     Після презентації законодавчих ініціатив розпочалася дискусія із присутніми у залі. Кожен мав можливість поставити запитання та надати свої пропозиції до земельного законодавства.

     Найбільше волинян хвилює те, що кадастрова карта не наповнена а Держгеокадастр не сприяє у вирішенні питань. Окрім того, 10 волинських ОТГ ще не отримали у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

     Серед пропозицій до законодавства були: впроваджувати обіг поетапно, відстрочити продаж землі підприємствам з іноземними інвестиціями щонайменше на 10 років, власниками землі повинні бути лише фізичні особи (юридичні особи можуть лише орендувати землю), та ін.