Надходження молока сорту Екстра на переробні підприємства зросла на 88%

За результатами 2013 року на переробні підприємства від сільськогосподарських підприємств надійшло 227 тис. т молока сорту "Екстра", що на 88% перевищує аналогічні показники попереднього року.Про це повідомили в асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" з посиланням на дані Держстату (УКАБ).

Що відбувається з цінами на молоко в Україні

Торік переробні підприємства закупили від сільськогосподарських підприємств 2,3 млн. т молока, а це на 2,1% більше показників 2012 року.Таким чином, молоко сорту "Екстра" зайняло частку в розмірі 9,8% у загальній структурі реалізованого сільськогосподарськими підприємствами молока.Наприклад, в 2012 році дана частка склала лише 5,3% (див. діаграми).Сільськогосподарські підприємства збільшили також виробництво молока вищого гатунку на 12%, скоротивши виробництво молока I сорту.За 12 місяців минулого року вони реалізували на переробку майже 800 тис. т молока вищого сорту і 1,18 млн. т молока I сорту.Також сільськогосподарським підприємствам вдалося наростити свою частку в загальній структурі сировинного молока переробних підприємств до 51%, що на 3 процентних пункти більше показників 2012 року.

Загальне надходження молока на переробні підприємства торік знизилося на 3% і склало 4,57 млн. т. Дане скорочення відбулося внаслідок зменшення надходження молока від господарств населення.У 2013 році від одноосібних господарств надійшло 1,82 млн. т молока, що на 9% менше показників попереднього року.Таким чином, частка молока від населення скоротилася до 40% у загальній структурі переробки.Надходження молока від інших господарських структур скоротилося на 2,6% - до 396 тис.т.Власне виробництво молока молокопереробними підприємствами хоч і займає досить малу частку в загальній структурі, проте минулого року зросла в два рази - до 19 тис. т.

Виробники молока в Україні опинилися на межі виживання, - УКАБ

"Зростання виробництва молока сорту" Екстра "є досить позитивним для розвитку галузі, адже це підвищує її конкурентоспроможність. Торік сільськогосподарським підприємствам вдалося не тільки дещо збільшити виробництво молока, але і поліпшити його якість. І це є досить хорошим результатом, враховуючи те, що високі ціни трохи демотивовані багатьох виробників до поліпшення сортності молока, адже їх влаштовували і ціни, які платили за молоко I сорту. Цього року ціни на корми і на молоко сприятимуть подальшому зростанню продуктивності корів і поліпшенню якості сировинного молока ", - повідомила експерт аграрних ринків УКАБАліна Жарко.

Джерело:UBR