Навчання аграріїв 2018. День другий: фінансові підтримки, податкові та земельні правовідносини. ФОТО

     Сьогодні, 1 березня тривав другий день навчання агровиробників волинського краю. День виявився інформаційно насиченим та дискусійно активним. Розпочинаючи захід, директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко представив заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олену Ковальову, яка перша з керівників Міністерства бере участь у навчання волинський аграріїв.

     Відкриваючи захід заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук запевнив, що обласна державна адміністрація максимально сприяє розвитку аграрного сектору та працює задля того, щоб агровиробники могли безперешкодно скористатися усіма можливими підтримками. «Очікую від нашого навчання налаштування на роботу та розуміння у який спосіб влада може допомогти виробникам задля спільного розвитку нашого краю. А загалом наша стабільна робота сприятиме зміцнення нашої країни», - зазначив Сергій Дмитрович.

     Юрій Горбенко проінформував про ситуацію в галузі АПК Волині і роботу, що проводить аграрне відомство для стабільності розвитку галузі. «Я буду говорити мовою цифр, адже це найбільш показово. 104,4% - ріст валової продукції сільського господарства Волині до минулого року. АПК для Волині – ведуча галузь, адже разом із переробною промисловості виробляє третину валового продукту краю. Майже половина населення області – це сільські виробники, власники особистих селянських господарств, які виробляють 60% продукції», - розповів очільник головного аграрного відомства області.

     Юрій Мефодійович презентував слайди, де наглядно були показані найкращі господарства області по виробництву молока, продуктивності дійного стада. Озвучив проблемні питання, зокрема щодо м’ясного тваринництва. Загалом, на Волині знаходиться четверта частина м’ясного поголів’я України, однак кількість господарств, які займаються цим напрямком та кількість ВРХ цього напряму зменшується. Директор розповів про розвиток свинарства та підприємств, що займають цю нішу в області, а також про виробництво курятини.

     Дізналися присутні і про фінансову підтримку з бюджетів усіх рівнів. А також залучення грантових коштів у розвиток галузі шляхом втілення міжнародних проектів.

     Детальніше про ситуацію галузі АПК Волині можна ознайомитися із презентації Юрія Горбенка.

 

 

 

 

 

 

 

Юрій Горбенко

Олена Ковальова

 

     Олена Ковальова зауважила, що Волинь – одна із небагатьох областей, що має  ріст виробництва продукції тваринництва та рослинництва у 2017 році. Посадовець інформувала, що нещодавно були опубліковані порядки використання коштів до державних програмах підтримки. «Ви – перші, хто про це почує з перших уст», - зазначила заступник Міністра та закликала присутніх якомога швидше долучитися до використання державних коштів.

     Відтак, щодо програм державної підтримки, то цього року з державного бюджету передбачено 6,3 млрд. грн. Значна частина коштів – 4 млрд. грн. буде спрямовано на розвиток галузі тваринництва, 1 млрд. грн. – на розвиток фермерських господарств та їх кооперацію, 945 млн. грн. – здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання та 300 млн. грн. – розвиток садівництва та виноградарства.

     Підтримка розвитку галузі тваринництва (Постанова КМУ від 7 лютого 2018 р. № 107) буде спрямована агровиробникам, які будують реконструйовувати тваринницькі комплекси (передбачено 2500 млн. грн.), купувати племінне поголів’я (передбачено 300 млн. грн.), утримувати корів (передбачено 500 млн. грн.), утримувати молодняк ВРХ (передбачено 700 млн. грн.).

     Агровиробники, які купують племінне поголів’я можуть отримати компенсацію 50% вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів.

     Агровиробники, які будують або реконструюють тваринницькі комплекси можуть розраховувати на 25% компенсації за кредитом, залученим на будівництво або реконструкцію комплексів в галузях свинарства, птахівництва та ВРХ; 30% відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих без залучення кредитних коштів; та до 3% кредитних ресурсів, залучених на проекти із розвитку аквакультури, вівчарства, козівництва.

     Агровиробники, які утримують корів зможуть отримувати 1500 грн. дотації на голову корови протягом року (компенсація вартості утримання корів будь якого напряму продуктивності наявних станом на 1.01 та 1.07 відповідного року).

     Громадянам, які утримують молодняк ВРХ надаватимуть дотацію в сумі 2500 грн. на голову молодняка ВРХ протягом року (до досягнення 12 місячного віку).

     Для фермерських господарств з державного бюджету передбачено 1 млрд. грн. (Постанова КМУ від 7 лютого 2018 р. №106). Підтримки передбачені господарствам, земельний банк яких становить до 500 га, чистий дохід (виручка) за останній рік - до 15 млн. грн. А також – сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, що начисляють мають не менше 20 членів, земельний банк – не більше 100 га. Підтримку можна отримати на:

     - здешевлення кредитів (кредит до 1 року – максимум 500 тис. грн.) та основні засоби (кредит до 3 років – максимум 9 млн. грн.). Здешевлюється 1,5 облікової ставки НБУ. Загалом передбачено 500млн. грн.;

     - 90% компенсацію вартості дорадчих послуг (максимум 10тис. грн.);

     - 80% компенсацію вартості насіння вітчизняної селекції у насіннєвих господарствах (максимум 30 тис. грн.);

     - 15% додаткову компенсацію вартості сільгосптехніки (загалом 15%+25%).

     Для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів будуть співфінансувати проекти, що реалізуються в галузі садівництва, ягідництва, заготівлі молока та м’яса, будівництва овоче- та фруктосховищ. Зокрема, 70% витрат (не більше 3 млн. грн. на один кооператив) на придбання обладнання зберігання та переробки сільськогосподарської продукції компенсує держава, 30% + ПДВ – обслуговуючий кооператив. Компенсація відбувається таким чином: при отриманні техніки та обладнання, кооператив виписує вексель на постачальника, який пізніше авалює Мінагрополітики.

     Здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання в розмірі 25% (Постанова КМУ від 7 лютого 2018 року № 86). Програмою передбачено здешевлення вітчизняної сільськогосподарської техніки. Участь приймають 90 українських заводів-виробників, близько 2300 одиниць техніки та обладнання в переліку.

     Підтримка розвитку садівництва та виноградарства (Постанова КМУ від 7 лютого 2018 р. № 104). За цією програмою компенсуються 80% вартості сертифікованих саджанців.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Детальніше про підтримку аграріїв з державного бюджету можна дізнатися з презентації заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової.

     Присутні аграрії скористалися можливістю спілкування з представником Міністерства та активно ставили запитання. Одним із найбільш активних учасників дискусії був керівник ТзОВ «П’ятидні» Валерій Діброва, який акцентував на важливі питання щодо розподілу державних коштів, акумуляції ПДВ, ринку землі та інше.

     Начальник Головного управління Державної фіскальної служби в області Світлана Савчук подякувала присутнім за хорошу податкову поведінку. Зауважила, що наші аграрії показують позитивні тенденції у надходженнях до бюджетів усіх рівнів. А ще очільниця ДФС подякувала за те, що аграрії надають робочі місця та достойну заробітну плату місцевим жителям і запевнила у максимальному сприянні роботі аграріїв.

     Світлана Павлівна розповіла про реєстрацію податкових накладних та перевірки контролюючих органів.

     Генеральний директор ПрАТ «Волинська фондова компанія» Олександр Спященко презентував присутнім MF 6713 – надновітній трактор виробництва MASSEY FERGUSON.

 

 

Світлана Савчук

Олександр Спященко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Новини в адмініструванні ПДВ зокрема, порядок зупинення реєстрації податкової накладної окреслила присутнім начальник відділу ГУ ДФС в області Галина Лазаренко. Оксана Лазарєва – начальник відділу ГУ ДФС, розповіла про платежі, де об’єктом оподаткування є земельні ділянки. А заступник начальника відділу організації роботи ГУ ДФС Олена Нікотіна інформувала про соціальні гарантії.

 

Галина Лазаренко

Оксана Лазарєва

Олена Нікотіна

 

     Новини в земельному законодавстві, зокрема передача земельних ділянок до розпорядження об’єднаних територіальних громад та як це вплине на роботу місцевих агровиробників, підготовку лотів до проведення земельних торгів та орендну плату за землю повідомила начальник управління ринку та оцінки земель сільськогосподарського призначення ГУ Держгеокадастру в області Майя Симоненко.

     За пропозицією Мінагрополітики було створено інспекцію з охорони використання земель. Цього року Інспекція має право проводити перевірки суб’єктів господарської діяльності. Про порушення прав користування земельними ділянками та відповідальність інформував заступник начальника управління контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру в області Віктор Хомик.

     «Державна реєстраційна служба ліквідована 2 роки, тому усі повноваження передані на місцеві органи влади. Головне територіальне управління юстиції виконує функції контролю», - повідомила завідувач сектору Управління державної реєстрації Жанна Андрійчук.

     Головний редактор журналу «АгроPRO» Ельвіра Ткачова надала вичерпні відповіді на проблемні питання щодо земельних відносин, особливостей оподаткування, дотування та інших актуальних питань галузі АПК.

 

Майя Симоненко

Віктор Хомик

Жанна Андрійчук

Ельвіра Ткачова

 

     Присутні представники банківських установ презентували учасникам навчання особливості кредитування сільськогосподарських підприємств та особистих селянських господарств в поточному році. Презентаційні матеріали прикріплені до цієї статті.

     На цьому завершився другий день навчання аграріїв в санаторії матері та дитини «Пролісок». Нагадуємо, завтра, 2 березня – заключний день навчання, на якому агровиробники дізнаються про актуальні питання роботи Держпродспоживслужби в області. Партнери аграріїв запропонують свої програмні продукти співпраці.

 

ПРЕДСТАВНИКИ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ

 

ПАТ "ОТП Банк"

Представник - Оксана Максимич

ПАТ "Райффайзен Банк Аваль"

Кредитний експерт - Анна Теплюк

ПАТ "Креді Агріколь Банк"

Керівник групи по роботі з малого та середнього бізнесу - Катерина Гладишева

ПАТ "Креді Агріколь Банк"

Начальник відділу роздрібних обслуговувань - Андрій Кремський

ВГРУ ПАТ КБ "ПриватБанк"

Керівник Ківерцівського відділення - Алла Погрищук

АБ "Укргазбанк"

Начальник управління малого та середнього бізнесу - Олександр Буць

ПАТ "Агропросперіс Банк"

Керівник з організації продажу в області - Юрій Іванчук

ПАТ "Кредобанк"

Начальник відділу продажу - Роман Гнатюк

ПАТ "Кредобанк"

Агроменеджер - Валентина Мисковець