Навчання аграріїв 2018. День третій: питання Держпродспоживслужби. ФОТО

     Сьогодні, 2 березня – третій, завершальний день навчання аграріїв, що відбувалися цього року у санаторій матері та дитини «Пролісок» Ківерцівського району. Згідно програми проведення заходу, третій день присвячений питанням повноважень Держпродспоживслужби та партнерам аграріїв.

     Відкриваючи захід, директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко повідомив, що за підсумками ІІ дня проведення навчання, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова оцінила захід, як показовий та зазначила, що такий досвід необхідно переймати і запроваджувати у всіх областях країни.

     Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Богдан Лозинський ознайомив присутніх із структурою та функціональними обов’язками відомства, на допомогу аграріям. В цій структурі працює 360 фахівців та 570 працівників лабораторій.

     Окремо Богдан Васильович зупинився на питаннях ветеринарії, зокрема закликав дотримуватися заходів задля попередження зараження свійських свиней африканською чумою свиней. Найголовніше – це постійно використовувати змінний одяг при контакті з тваринами. А ще, важливо вакцинувати свійських тварин.

     Також Богдан Лозинський нагадав, що в країні розроблена та вже 10 років успішно працює система моніторингу сільськогосподарської продукції. Це робиться для моніторингу якості сировина та продукції, яка поступає на стіл споживачів.

     Заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в області Генадій Кожевніков інформував про повноваження відомства, зупинився на питаннях регулювання цін на водовідведення та водопостачання, вивезення та захоронення побутових відходів, переліку і контролю ліків, що мають регульовані ціни. Посадовець підкреслив, що наразі планові перевірки даний сектор не проводить, лише позапланові, за умови, якщо є звернення громадян чи скарга.

     Начальник управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби Світлана Рабчевська роз’яснила, що Постановою КМУ від 18 грудня 2017 року №1104 уряд затвердив перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.”. А ще очільник фітосанітарної служби повідомила, що на безоплатній основі відомство проводить навчання з роботи з пестицидами, розповіла про проведення обстежень, що актуально аграріям, які планують експортувати сільськогосподарську продукцію до Китаю, Європейського союзу та інших країн.

     Директор ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Євгенія Лихач інформувала про біологічний захист рослин та експертизу, що проводить фітосанітарна лабораторія. А також акцентувала на виробництві волинською лабораторією чотирьох мікробіопрепаратів для захисту рослин.

 

 

 

 

Генадій Кожевніков

Світлана Рабчевська

Євгенія Лихач

 

     Де можна здійснити контроль насіння та садивного матеріалу та отримати сертифікат інформувала начальник відділу контролю Волинської філії ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» Тетяна Семенюк.

     З 23 лютого 2018 входить в дію Постанова КМУ №856, яка регулює порядок реєстрації сільськогосподарської техніки. Для машин, що реєструються вперше, до заяви необхідно додавати сертифікат затвердження типу. Про це повідомив начальник відділу реєстрації сільськогосподарської техніки управління організаційно-господарського забезпечення ГУ Держпродспоживслужби Святослав Стульський.

     Функції Управління державного нагляду при проведенні державного контролю окреслила начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ «Держпродспоживслужби» Людмила Панасюк. Дане питання, зокрема питання паспортизації при зберіганні пестицидів, викликало активну дискусію серед аграріїв-учасників навчання.

     Новопризначений в.о. філії ПАТ «ДПЗКУ» Володимир-Волинського КХП Микола Кузьменко закликав до співпраці та зазначив, що комбінат працює в штатному режимі.

     А також аграріям розповіли про законодавчі зміни у сфері будівництва, що відбулися у 2017 році. Дане питання презентували начальник управління державної архітектурно-будівельної інспекції в області Іван Чуліпа.

     Минулого року відбулися зміни в містобудівному законодавстві, які в тому числі вплинули на зведення об’єктів агропромислового комплексу. Закон суттєво реформував дозвільні процедури, у результаті чого близько 80% всього будівництва в Україні сьогодні розпочинається та завершується за максимально спрощеною формою.

     Всі об’єкти незначного класу наслідків, до якого в тому числі належать невеликі об’єкти агропромислового комплексу, переведено на простий погоджувальний документ – повідомлення. Подавши його до органу архбудконтролю, будівництво можна починати вже наступного дня. При цьому, подати повідомлення можна також он-лайн. Прийняття в експлуатацію таких об’єктів здійснюється шляхом реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

     Центр зайнятості – партнер аграріїв у пошуку кадрів та підвищення їх кваліфікації. Заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тарас Семенюк презентував послуги відомств для агровиробників, зокрема – професійне навчання для галузі сільського господарства, забезпечення тимчасовими працівниками на сезонні роботи та інше.

 

Тетяна Семенюк

Святослав Стульський

Людмила Панасюк

Микола Кузьменко

Іван Чуліпа

Тарас Семенюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     На завершення, партнери аграріїв пропонували свою підтримку у збуті сільськогосподарської продукції та надання послуг.

     Департамент агропромислового розвитку вдячний усім учасникам цьогорічного трьохденного навчання. Сподіваємося, що захід був корисним як для виступаючих, так і для агровиробників та допоможе їм подальшій діяльності.