Навчання бухгалтерів агропідприємств

     24 квітня 2018 року відбувся семінар-практикум для бухгалтерів агропідприємств області, участь у якому взяли більше 70 фахівців. Захід відбувся за сприяння ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб», редакції «Баланс-Агро».

     Лектор Домбровська О. М. - експерт ГО «Всеукраїнського бухгалтерського клубу», сертифікований аудитор АФ «Аудит-Фаг», проінформувала учасників семінару, що з 23 березня 2018 року розпочався новий етап блокування податкових накладних для платників податку на додану вартість. Сільгосптоваровиробники є виробниками  товарів та послуг, вони попадають в зону ризику, оскільки податкові накладні на вході товарів і послуг та виході не є однотипними. Кожна податкова накладна або розрахунок коригування проходить моніторинг, відповідно до Порядку зупинення реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, щодо позитивної історії платника  та ризиковості операцій. У разі коригування податкової накладної в частині зміни перших чотирьох цифр коду товару за УКТЗ або перших двох цифр по послугах, то така операція вважається ризиковою. Якщо податкову накладну заблоковано, то платник подає пояснення  (протягом 365 днів) та перелік документів , що підтверджують реальність операцій у електронній формі на розгляд регіональної комісії. Якщо заблоковано декілька податкових накладних за однотипними товарами, то формується один пакет документів , але подається під кожну заблоковану ПН.

     Внесено зміни  в оподаткування ПДВ з експорту технічних культур (сої, ріпаку, соняшнику), зокрема звільнено від оподаткування експорт сої з 01.09.2018р., експорт ріпаку з 2020 року та залишено «0» ставку ПДВ на експорт соняшнику.

     Також роз'яснено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджені постановою Правління Національного банку України від 27.12.2017 року № 148, які вступили в дію з 05.01.2018 року та відображення в обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами.

     Керівник «Бізнес.Інформ.Консалтинг» Мельник С.В. розповів про переваги автоматизованого обліку господарських операцій  на базі програмних продуктів та в продовження теми з розрахунків з підзвітними особами на прикладі показав відображення операцій у програмі 1С: підприємство.

      Шеф-редактор видання «Баланс-Агро» Наумов С.М. висвітлив питання нарахування та сплати ПДФО із заробітної плати та оренди паїв до місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем реєстрації підприємства та їх відокремлених підрозділів. Деталізовано питання особливостей оформлення договорів оренди паїв з орендодавцями та спадкоємцями, включаючи нарахування і сплату ПДФО, подання звітності за такими доходами в органи ДФС.