Навчання для фермерів Ковельського району

    2 липня  2019 року в управлінні регіонального розвитку   Ковельської районної державної адміністрації відбулась  нарада з головами  фермерських господарств  району з питань державної підтримки. В заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Аркадій Степанюк,  начальник відділу розвитку сільських територій департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Оксана Шпак, начальник управління регіонального розвитку   Ковельської РДА Лариса Білинська, директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Світлана Соколовська.

      Аркадій Степанюк наголосив, що подібна зустріч з фермерами проходить не в перше, восени минулого року фермерам району було проінформовано про нові напрямки державної підтримки,  а сьогодні фермери зможуть дізнатись нове про держпідтримку та подати підготовлені документи на отримання бюджетної субсидії.

     Начальник відділу управління регіонального розвитку   Ковельської РДА Тетяна Шавлай проінформувала , що  цього року за оперативними даними загальна площа  зернових та зернобобових культур по сільськогосподарських господарствах  району складає  понад 12,6 тис га, в тому числі озима пшениця – 6,3 тис.га, озиме тритикале – 0,9 тис га, озиме жито -0,8 тис. га, озимий ячмінь – 0,2 тис.га, ярий ячмінь –0,3 тис.га,  яра пшениця – 0,4 тис. га, зернобобові (горох) – 0,3 тис.га, овес – 0,8 тис. га, кукурудза на зерно - 2,6 тис. га,  крім того озимий ріпак – 5,7 тис.га, соя -1,6 тис га, гірчиця біла -98 га, соняшник - 5,0 тис га.  (технічні зернові – 12,4 тис га.)

     В господарствах населення які будуть надавати послуги по обмолоту  наявні 130 зернозбиральні комбайни.

     На ринку зерна у поточному році працюють: ДП «Чортківський комбінат хлібопродуктів», Філія ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація»,  « Володимир – Волинський комбінат хлібопродуктів», ТзОВ «Волинь-зерно-продукт», ТзОВ «Агротехніка», ТзОВ «П'ятидні», які надають послуги сушіння зернових та олійних культур нового врожаю та складського зберігання. Оператори зернового ринку пропонують агровиробникам різноманітні види співпраці щодо закупівлі та переробки зернових та олійних культур нового врожаю та складського зберігання (спотові закупівлі, прямі та контрактні закупівлі, а також схеми закупівлі на давальницьких умовах).    

     Оксана Шпак проінформувала присутніх про напрями державної підтримки для фермерів у поточному році (Постанова КМУ від 7 лютого 2018 р. №106 зі змінами від 30.01.2019 №126).

     Крім того, фермерські господарства, які займаються тваринництвом, можуть скористатись і іншими напрямами держпідтримки ( Постанова КМУ від 07.02.2018   № 107 (зі змінами від 30.01.2019 № 110).

     Світлана Соколовська проінформувала про бюджетні субсидії для фермерських господарств.

     -  новоствореним фермерським господарствам надається бюджетна субсидія у період їх становлення (перші три роки після його створення) на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60000 гривень на одне фермерське господарство.

     - фермерським господарствам, (крім новостворених), надається бюджетна субсидія у розмірі 12000 гривень з розрахунку на одного члена фермерського господарства, який є членом фермерського господарства на момент подання заявки.

     Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 40000 гривень. Фермерському господарству, (крім новостворених), голова якого на момент подання заявки має вік до 35 років, бюджетна субсидія надається у максимальному розмірі.