Не допустити захоплення урожаю та встановити законність використання земель – питання на розгляді профільного штабу. ФОТО

     26 червня відбулося чергове засідання оперативного штабу із забезпечення прав і свобод землевласників та землекористувачів та їх майнових прав. На розгляд було винесено питання виконання протокольних доручень від 5 травня цього року на колективне звернення виробників сільськогосподарської продукції Володимир-Волинського району щодо незаконного втручання у господарську діяльність з боку ФГ «Західний Буг» (керівник – Микола Юнак).

     На початку засідання директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко зачитав текст звернення та наголосив, що працівники правоохоронних органів теж повинні звернути на це увагу.

     Відтак, ТзОВ «Прогрес» повідомляє, що після засідання штабу, яке відбулося у травні цього року, від ФГ «Західний Буг» надійшли копії двох листів, у яких написано наступне: «Повідомляємо вас, що ФГ «Західний Буг» на території Оваднівської сільської ради заключено та зареєстровано договори оренди землі - 11. Просимо вас розрахуватися за земельні ділянки, які ви обробляєте за 2018 рік. В разі не розрахунку до 10 червня 2018 року ми будемо змушені збирати продукцію, яка вирощується на даних земельних ділянках».

     Даним листом, Микола Юнак поставив до відома керівника ТзОВ «Прогрес» про можливість збору урожаю, вирощеного цим підприємством та створив певну напругу переджнив’я.

     ФГ «Західний Буг» весною 2018 року зареєструвало договори оренди на згадані ділянки та відорали їх уже по посівах озимини. Разом з тим, договори оренди на дані ділянки заключено ТзОВ «Прогрес» ще у 2012 році.

     В черговий раз керівник ТзОВ «Прогрес» Анатолій Вітрук звертається до оперативного штабу з тим, що ФГ «Західний Буг» продовжує незаконно заволодівати землями і просить посприяти у врегулюванні даного питання.

     Відповідні звернення надійшли в місцевий відділок поліції.

     Начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Тарас Грень проінформував про проведену роботу по врегулюванню даного питання.

     До Головного територіального управління юстиції надійшло два звернення від ТзОВ «Буг» та ТзОВ «Прогрес». Звернення від ТзОВ «Буг» в частині виконавчої служби та в частині реєстрації в тій чи іншій мірі вирішено та закрито.

     18 травня Головне територіальне управління юстиції надало відповідь ТзОВ «Прогрес» в якій формі потрібно сформувати скаргу. Управління юстиції посприяло у написанні скарги товариством «Прогрес». 25 червня відповідні скарги направлено в Мін’юст, оскільки питання скасування тієї чи іншої дії в даній ситуації є компетенцією Міністерства юстиції України.

     Попередні державні реєстратори, які вчинили неправомірні дії звільнені ще у 2016 році. Питання щодо державного реєстратора Андрія Святославовича Головенка на розгляді у Міністерстві юстиції. Відповіді наразі не надходило.

     «В даному випадку повинна бути співпраця та взаємовідповідальність. Щоб вирішувати питання оперативно, потрібно робити це спільно з керівниками агропідприємств», - наголосив Тарас Грень.

     Опісля заслухали виконуючого обов’язки начальника головного управління Держгеокадастру у Волинській області Олеся Іващенка.

     Було проведено аналіз щодо використання земель сільськогосподарського призначення на території Володимир-Волинського району. В розрізі ОТГ було виявлено ряд порушень. Зокрема, на території Устилузької ОТГ виявлено факти самовільного зайняття двох земельних ділянок площею 27 га (порушник – ФГ «Буг») а також - площею 35 га (порушник – ФГ «Аіс-Агро»).

     Крім того, на території Зимнівської ОТГ виявлено наступні порушення: ФГ «Західний Буг» на земельну ділянку площею 111 га; ПП «Володимирівка» - 70 га, ФГ «Литвина» - 32 га, СГ ТОВ «Луга» - 187 га.

     А також виявлено непоодинокі випадки розорювання громадських пасовищ, тобто відхилення від затверджених проектів.

     На території Оваднівської ОТГ виявлено факти самовільного зайняття трьох земельних ділянок.

     Наразі на порушників складаються матеріали адміністративного провадження. Робота триває, розраховується розмір шкоди.

     Робота управління з контролю за використанням та охороною земель ускладнюється тим, що мають місце непоодинокі випадки на території Володимир-Волинського району, коли працівники ОТГ не подають інформації щодо осіб, які фактично використовують земельні ділянки. В державних інспекторів інформація відсутня. Тому, необхідно звертатися в правоохоронні органи щодо встановлення осіб, які фактично використовують земельні ділянки.

     На виконання доручення голови ОДА, на сьогоднішній день по Володимир-Волинському районі встановлено самовільне зайняття на площі понад 250 га та відхилення від затверджених проектів на площі близько 700 га. Орієнтовне щорічне недоотримання бюджетів у зв’язку з використанням земельних ділянок з недотриманням земельного законодавства оцінюють в розмірі понад 1 млн. грн.

     Начальник головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига повідомив, що робота буде тривати за умови співпраці із компетентними органами. Також триває робота в напрямку встановлення законності передачі своїх паїв орендодавцями, в діях яких вбачаються ознаки злочину. Уже створена відповідна слідчо-оперативна група. Визначається законність реєстрації земельних ділянок. Рішення будуть прийняті відповідно до законів України.

     Господар, який засіяв та обробив земельну ділянку, вклав свої кошти, повинен зібрати урожай. Неможна допускати конфліктів та захоплень урожаїв. Таку позицію озвучив Петро Шпига. Члени штабу погодилися.

     Присутні заслухали звіт представника управління Держпраці в області, який проінформував про оплату праці у агрогосподарствах Володимир-Волинського району.

     Під час засідання заслухали звернення Старозагорівського сільського голови Ростислава Остапчука щодо проблемних земельних питань на території сільської ради. А також – звернення начальника відділу агропромислового розвитку управління регіонального розвитку Горохівської райдержадміністрації Оксани Камоцької щодо переведення земельних часток (паїв) у державну власність.

     За результатами засідання штабу складено протокольні доручення усім структурам згідно компетенції задля врегулювання вищеописаних питань.