Німецька делегація відвідала Волинь. Вивчали земельні питання. ФОТО

     В рамках субпроекту земельних питань Німецько-Українського агрополітичного діалогу, який запроваджується в області, 13 травня відбулася робоча зустріч.

     У заході взяли участь народний депутат України Ірина Костанкевич, заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кошарук, директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко. Очільник головного аграрного відомства представив німецьких колег складі Крістофа Гільгена - керівника субпроекту земельних питань Німецько-Українського агрополітичного діалогу, Деніса Грубера - першого заступника ландрату краю Стендаль, Хрістіана Вісе - спеціаліста з питань водного господарства служби з питань навколишнього природного середовища ландрату краю Стендаль, спеціаліст з охорони грунтів, Андре Грютцмана - керівника консалтингового товариства «WaldCare» (консалтинг і впровадження заходів зі збереження лісових ресурсів) з Берліну, а також представників органів влади, партнерів аграріїв, науковців, голів ОТГ.

     Розпочинаючи зустріч, Ірина Констанкевич привітала гостей на Волині та подякувала уряду Німеччини за допомогу Україні. Вона очікує на успішну реалізацію проекту та запевнила у подальшій підтримці напрацювань проекту у законодавчій площині.

     Сергій Кошарук висловив сподівання, що проект посприяє використанню земельних ресурсів ще більш якісно та прозоро.

     Зустріч є продовженням співпраці в рамках Німецько-Українського агрополітичного діалогу.

     «Сільський розвиток є одним із пріоритетних напрямів економічної політики країн Європейського Союзу, рівень життя сільського населення у яких є одним із найвищих у світі. Одним з основних аспектів аграрної політики України є побудова моделі розвитку сільських територій, яка б відповідала стандартам розвинених європейських країн», - акцентував Юрій Горбенко.

     Очільник головного аграрного відомства Волині презентував присутнім ресурсний потенціал області, основні цілі розвитку та особливості сільського господарства.

     Детальніше про стан, проблеми та перспективи використання ґрунтів земельного фонду Полісся Волині розповів директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони грунтів України Микола Зінчук.

     Крістоф Гільген повідомив, що в рамках проекту Волинська область буде співпрацювати із німецьким регіоном Стендаль, оскільки земельні ресурси в обох регіонах дуже подібні. Експерти з Німеччини будуть надавати консультативну допомогу, а налагодження партнерських відносин сприятиме впровадження нових проектів для розвитку територій.

     Деніс Грубер окреслив особливості регіону Стендаль та зазначив, що готовий підписати контракт про співпрацю.

     Агропромисловий комплекс регіону Стендаль презентував Хрістіан Вісе. Він охарактеризував земельний фонд, розповів про особливості сільського господарства та збереження екології.

     Андре Грютцман розповів про особливості лісового господарства та збереження лісових ресурсів у Німеччині.

     Наступна зустріч в рамках проекту відбудеться у червні цього року. Запланована поїздка волинської делегації до регіону Стендаль з метою обміну досвідом.