Обговорено першу фазу впровадження Аграрного реєстру. ФОТО

     28 лютого п.р. в Києві відбувся підсумковий захід з реалізації пілотного проєкту впровадження електронного фермерського реєстру «Державний аграрний реєстр»

     З Волинської області в заході взяли участь оператори проекту: директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Світлана Соколовська, начальник відділу розвитку сільських територій департаменту агропромислового розвитку Оксана Шпак, головний спеціаліст відділу розвитку сільських територій департаменту агропромислового розвитку Олена Тимощук.

     Радник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Роман Граб підвів підсумки першої фази пілотного проєкту, що реалізовувався в шести областях України.

     Під час реалізації проєкту зареєстровано понад 600 агровиробників, з них 138 зареєстровано у Волинській області. Завданнями аграрного реєстру передбачалось ідентифікація учасників ринку та налагодження ефективної комунікації, спрощеня доступу агровиробників до банківського фінансування, допомоги у виправленні помилок у ДЗК та реєстрації речових прав; сприяння у формуванні державної та регіональної політики у сфері АПК та розвитку сільських територій.

     Наступною фазою проєкту планується впровадження аграрного реєстру в Луганській та Донецькій областях та за рахунок коштів ЄС – реалізація фінансової підтримки в даних областях.

     Також планується створення фронт-офісів в регіонах на постійній основі для надання консультацій та реєстрації агровиробників.