Обмін досвідом в сфері охорони ґрунтів в рамках візиту Німецької делегації. ФОТО

     Під час дводенного візиту на Волинь, представники Німецької делегації краю Стендаль сьогодні 14 травня відвідали  Волинську філію ДУ «Інститут охорони ґрунтів України»  де відбулось продовження робочої зустрічі в рамках субпроекту земельних питань Німецько-Українського агрополітичного діалогу.

     З вітальним словом виступив директор ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Микола Зінчук.

     Про доцільність моніторингу ефективності використання торф’яних земель Поліської зони інформував директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко.

     Спеціаліст з питань водного господарства служби з питань навколишнього природного середовища, охорони ґрунтів ландрату краю Стендаль Хрістіан Вісе  спільно з керівником субпроекту земельних питань Німецько-Українського агрополітичного діалогу Крістофом Гільгеном  інформували про систему захисту ґрунтів в Німеччині.

     Гості з Німеччини порушили питання про залишкову екологічну шкоду, потрапляння шкідливих речовин у землю та охорони землі в сільському господарстві з огляду на ущільнення ґрунтів та ерозію.

     Під час діалогу було більш детально обговорено питання стосовно робіт зі збереження клімату торфових ґрунтів, ознайомлено присутніх з Німецьким законодавством щодо контролю збереження ґрунтів, зокрема захисту від вітрової ерозії, осушеності земель, і т.д.

     Проектом відібрано три пілотні ОТГ (Цуманська, Забродівська, Прилісненська), на базі яких проведуть моніторинг земель та нададуть рекомендації щодо ефективного їх використання. Якщо проект буде успішним, то його реалізують на всій території Волинської області.

     На завершення очільник головного аграрного відомства Волині Юрій Горбенко зазначив, що настав час освоєння Поліських територій.