Одноосібники Волині зацікавилися у вирощуванні ревеню. ФОТО

     28 березня під головуванням директора департаменту агропромислового розвитку Юрія Горбенка провели робочу зустріч з агровиробниками нішевих культур. Зокрема, мова йшла про вирощування ревеню.

     Розпочинаючи зустріч, Юрій Горбенко зазначив, що дана культура ще мало вирощується в області. Проте, згідно з аналізом ринку, ревінь – досить витребувана культура та економічно вигідна для вирощування, навіть у невеликих господарствах сімейного типу.

     Дану думку підтвердила і координатор проекту «Ключ до успіху» Наталія Козак. Презентуючи проект, вона зазначила, що під час зустрічей з агровиробниками є велика зацікавленість щодо питання вирощування ревеню. Інтерес є і з боку заготівельників.

     Про переваги ревеню та технологію його вирощування розповів представник маневицького підприємства з іноземними інвестиціями «Полко» Віталій Масон.

     Відтак, закласти плантацію ревеню дуже легко. Дана культура невибаглива до вирощування, морозо- та хворобостійка, двічі у рік дає урожай (травень, вересень) та багаторічна (росте на одному місці до 15-20 років).

     Віталій Масон повідомив, що при укладанні договору з підприємством «Полко», виробники отримують не лише гарантований технологічний супровід та місце збуту продукції, але й безоплатну сертифікацію органічної продукції (враховуючи перехідний період). А при умові сертифікації, виробник гарантовано отримує вищу ціну на свою продукцію.

     А також присутніх ознайомили з виробниками якісного посадкового матеріалу.

     Представник садово-ягідного господарства сімейного типу «Трасковський ТМ» Олександра Тимошенко розпвіла, що при вирощуванні саджанців, господарство застосовує технологію «In vitro». Тому, сортовий посадковий матеріал відповідає вимогам, які необхідні для успішної комерційної діяльності: стійкий до хвороб, має високі смакові характеристики, хорошу транспортабельність, адаптований до кліматичних умов України.

     Представник фірми «Novosad» Сергій Новосад презентував насіння ревеню. Він повідомив, що фірма поставляє високоякісний посадковий матеріал з елітних розплідників і промислових плантацій Польщі, Голландії, Німеччини. Саджанці відрізняються генетичною чистотою і відсутністю хронічних захворювань під час вирощування.

     Присутні агровиробники зацікавилися темою вирощування ревеню та вважають дану діяльність прибутковою. Відтак, сподіваємося що окремі господарі зможуть зайняти дану нішу агровиробництва.

 

 

 

 

Олександра Тимошенко

Сергій Новосад