
28 березня під головуванням директора департаменту агропромислового розвитку Юрія Горбенка провели робочу зустріч з агровиробниками нішевих культур. Зокрема, мова йшла про вирощування ревеню.
Розпочинаючи зустріч, Юрій Горбенко зазначив, що дана культура ще мало вирощується в області. Проте, згідно з аналізом ринку, ревінь – досить витребувана культура та економічно вигідна для вирощування, навіть у невеликих господарствах сімейного типу.
Дану думку підтвердила і координатор проекту «Ключ до успіху» Наталія Козак. Презентуючи проект, вона зазначила, що під час зустрічей з агровиробниками є велика зацікавленість щодо питання вирощування ревеню. Інтерес є і з боку заготівельників.
Про переваги ревеню та технологію його вирощування розповів представник маневицького підприємства з іноземними інвестиціями «Полко» Віталій Масон.
Відтак, закласти плантацію ревеню дуже легко. Дана культура невибаглива до вирощування, морозо- та хворобостійка, двічі у рік дає урожай (травень, вересень) та багаторічна (росте на одному місці до 15-20 років).
Віталій Масон повідомив, що при укладанні договору з підприємством «Полко», виробники отримують не лише гарантований технологічний супровід та місце збуту продукції, але й безоплатну сертифікацію органічної продукції (враховуючи перехідний період). А при умові сертифікації, виробник гарантовано отримує вищу ціну на свою продукцію.
А також присутніх ознайомили з виробниками якісного посадкового матеріалу.
Представник садово-ягідного господарства сімейного типу «Трасковський ТМ» Олександра Тимошенко розпвіла, що при вирощуванні саджанців, господарство застосовує технологію «In vitro». Тому, сортовий посадковий матеріал відповідає вимогам, які необхідні для успішної комерційної діяльності: стійкий до хвороб, має високі смакові характеристики, хорошу транспортабельність, адаптований до кліматичних умов України.
Представник фірми «Novosad» Сергій Новосад презентував насіння ревеню. Він повідомив, що фірма поставляє високоякісний посадковий матеріал з елітних розплідників і промислових плантацій Польщі, Голландії, Німеччини. Саджанці відрізняються генетичною чистотою і відсутністю хронічних захворювань під час вирощування.
Присутні агровиробники зацікавилися темою вирощування ревеню та вважають дану діяльність прибутковою. Відтак, сподіваємося що окремі господарі зможуть зайняти дану нішу агровиробництва.