Олександр Савченко зустрівся з об’єднанням провідних аграріїв. ФОТО. ВІДЕО

     17 квітня голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко та директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко зустрілися з членами спілки «СПАС» щоб окреслити шляхи співпраці.

     Голова громадської спілки «СПАС» Євген Дудка (ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт») ознайомив очільника області з діяльністю спілки та представив керівників господарств, які є учасниками спілки: Олександр Андріанов (Агрофірма «КАМАЗ-АГРО»), Валерій Діброва (ТзОВ «П’ятидні»), Віталій Заремба (СГТзОВ «Романів»), Валентина Здрилюк (СГПП «Дружба»), Святослав Карбовський (СГТзОВ «Лище»), Володимир Кучера (СГПП «Несвіч»), Олександр Никонюк (СГТзОВ «Городище»), Іван Смітюх (СГТзОВ імені Лесі Українки), Олег Тарарай (ПОСП імені Івана Франка), Андрій Турак (ПОСП імені Шевченка), Євген Шелепіна (ФГ «Євгена Шелепіни»), Віктор Шумський (СГПП «Рать»), Андрій Ясниський (ТОВ «Хавест-Агро»), Андрій Шум (ТОВ «Волинь-Агро»), Василь Щерблюк (ТзОВ «Агропродукт-Горохів»).

     Зі слів Євгена Дудки, господарства членів спілки обробляють понад 102 тис. га сільськогосподарських земель, що складає 15% всіх сільськогосподарських земель області. Членами ГС «СПАС» є 8 з 10 найбільших господарств Волині за валовим збором зернових, 7 з 10 – за виробництвом цукрових буряків та 6 з 10 – найбільших платників податків серед сільськогосподарських товаровиробників області. Члени спілки розробили та підписали Меморандум про співпрацю та протидію рейдерству, запросили до приєднання інших агровиробників.

 

 

 

 

 

     Олександр Савченко підкреслив, що головне в спілці «СПАС» - це пакт дружби та взаємодопомоги. А також очільник області висловив думку, що влада повинна гордитися таким об’єднанням та його членами, адже вирощувати урожай - нелегка праця, яку можна порівняти із вихованням дитини.

     Крім того, Олександр Ілліч зазначив, що дане об’єднання допоможе ефективно налагодити діалог з владними і силовими структурами області та попередити протиправне захоплення земелі чи майна членів спілки. Як колишній правоохоронець, голова ОДА розуміє що таке безпечне місто та безпечне село.

     Між тим, Олександр Савченко пригадав досвід роботи на посаді заступника голови Київської ОДА, де постійно доводилося боротися із недобросусідством та правопорушеннями.

     До слова, губернатор інформував про установче засідання оперативного штабу із забезпечення прав і свобод землевласників та землекористувачів та їх майнових прав в оновленому складі, що відбулося 17 квітня цього року. Основна ціль утворення штабу – захистити аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю.

     Члени громадської спілки «СПАС» наголосили, що їх об’єднують принципи добросусідства та справедливості, взаємодопомоги та взаємовиручки. Аграрії за взаєморозуміння і співпрацю із органами влади.

     Виконавчий директор ГС «СПАС» Володимир Мельникович повідомив, що члени спілки розвивають соціально-орієнтований аграрний бізнес, об’єднаними зусиллями сприяють розвитку волинського села, поліпшенню добробуту селян, виступають із соціальними ініціативами, підтримують розвиток спорту і здорового способу життя у територіальних громадах. Частина засновників Спілки є активними фундаторами БФ «Волинь-2014». Члени спілки надають фінансову підтримку будівництва Храму Святого Миколая Чудотворця у місті Волноваха Донецької області.

 

 

 

 

 

 

 

     Разом з тим, під час зустрічі аграрії озвучили проблемні питання, що виникають в процесі щоденної роботи, а саме:

     - зауваження щодо роботи патрульних поліцейських, які неправомірно перешкоджають руху сільськогосподарської техніки, перевезенню урожаю під час жнивної кампанії і транспортуванню добрив;

     - некоректна робота зважувальних комплексів;

     - незадовільний стан доріг в області;

     - самовільне використання земель сільськогосподарського призначення без правовстановлюючих документів та реалізації сільськогосподарської продукції невідомого походження (так звані «сірі фермери»);

     - проблема масової вирубки лісів на Волині;

     - проблема тіньового ринку праці в аграрній галузі.

     Олександр Савченко висловив сподівання на ефективну співпрацю та наголосив, що перспективи для роботи є, адже Волинь – аграрний регіон. А також, очільник облдержадміністрації підкреслив, що готовий допомогти аграріям досягти справедливості в питанні рівності агровиробників перед законом.

     На завершення зустрічі, члени спілки «СПАС» вручили Олександру Іллічу запашний волинський коровай.

 

 

     Довідково: З 2016 року на Волині діє громадська спілка «СПАС» (самоврядна перша аграрна спілка), яка наразі об’єднує 16 провідних аграріїв, які господарюють на теренах Волинської і Рівненської областей. Засновниками є юридичні особи, що добровільно об’єдналися з метою задоволення суспільних, економічних, екологічних та інших інтересів своїх членів, сприяння в налагодженні компромісного діалогу між її членами, органами державної влади і місцевого самоврядування, фінансовими установами задля забезпечення зростання аграрного сектору економіки краю, поступального розвитку сільських громад.