Пасічники та сировари ярмаркують з нагоди Маковія. ФОТО

     Сьогодні, 14 серпня святкують Медовий Спас або Маковія. У цей день християни святять у церквах мед, мак, воду та запашні букети із трав.

     Це свято не даремно називають Медовим Спасом, адже саме у цей час настає період збору меду з вуликів.

     Щороку в цей день громадська організація «Братство бджолярів землі Волинської «Ройовий стан» (голова – Володимир Дмитрук), за сприянням Луцької міської ради та Департаменту агропромислового розвитку ОДА організовує святковий ярмарок на Театральній площі міста Луцьк. Такий ярмарок уже став традиційним. Мешканці та гості міста радо купують мед, щоб освятити його у храмі.

     Волинські пасічники презентували свій крам: меди, свічки воскові, вироби з меду.

     У магазині «Медова хата» майстер-клас з апітерапії надає «Медова княгиня України» - пані Марія Шотік.

     Цьогоріч до святкового ярмарку приєдналися виробники сиру, які були учасниками проекту «Сприяння впровадженню новітніх технологій переробки молока у Волинській та Рівненській областях шляхом ознайомлення з кращими польськими практиками» (координатори поекту - Ельвіра Яцута та Катерина Бодня).Зокрема, сири власного виробництва представили власники особистих селянських господарств: Наталія Видрич із села Велимче Ратнівського району, Світлана Федорова із села Гаразджа Луцького району та Ганна Приходько із села Кульчин Ківерцівського району.

     Участь у ярмарку взяв директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко та його заступниця Людмила Петриканин. Вони поспілкувалися із пасічниками та сироварами, розповіли про можливості фінансової підтримки на розвиток власної справи та привітали присутніх із святом.

     Святковий ярмарок на Театральній площі буде тривати до Яблучного Спасу, 19 серпня.

     Департамент агропромислового розвитку вітає волинян із святом Медового Спаса! Бажаємо здоров’я, успіхів у всіх починаннях, миру, злагоди та благополуччя!

На фото зліва на право:
пасічник Микола Дембіцький з Ківерцівського р-ну (утримує 100 бджолосімей), Юрій Горбенко, пасічник Микола Черній з Рожищенського р-ну.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Марія Шотік