Перші сімейні молочні ферми Волині. ФОТО. ВІДЕО

     25 жовтня 2019 року у Володимир-Волинському районі відкрито перші на Волині сімейні молочні ферми. В заході взяли участь директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко, керівник громадської спілки «Українська кооперативна федерація» Михайло Корилкевич, голова Устилузької об’єднаної територіальної громади Віктор Поліщук, старости громади, представники структурних підрозділів з питань АПК Володимир-Волинського та Локачинського районів, представники дорадчих служб.

     Відкриття сімейних молочних ферм здійснюється у межах великого проекту по створенню мережі сімейних ферм та молочних кооперативів навколо них. Проект реалізується Кластером "Натуральне молоко", за підтримки ТОВ "УкрМілкІнвест", та має всі перспективи стати одним з рушіїв розвитку сільської місцевості Волинської області.

     В селі Рогожани відкрито ферму «Стара хата» на 25 голів ВРХ з молочним залом  власник Олександр Панасюк.

     Михайло Корилкевич привітав присутніх з першою молочною фермою на Волині та наголосив, що ферми, які створені в рамках проекту розташовані у чотирьох областях: Рівненській, Хмельницькій, Тернопільській і Волинській. Найбільша концентрація у Рівненській та Хмельницькій областях, але подібної ферми з доїльним залом, яка відкривається у Олександра Панасюка до сьогодні ще не було.

     Юрій Горбенко також привітав присутніх з надзвичайною подією, адже молоко, яке буде вироблятись на фермі «Стара хата» буде реалізовуватись, як молоко вищого ґатунку. Також керівник аграрного відомства проінформував, що сімейні ферми в області підтримуються з 2011 року, а саме власникам особистих селянських господарств, які утримують 3 і більше корів виплачується дотація на корову, надавались доїльні апарати. Після відкриття перших сімейних молочних ферм департамент агропромислового розвитку буде ініціювати їх фінансову підтримку.

     Віктор Поліщук подякував Олександру Панасюку за те, що його ферма буде прикладом для інших жителів громади як розвивати малий бізнес на селі. Устилузька ОТГ включилась у співфінансування виплати дотації власникам ОСГ, які утримують 3 і більше корів, також буде надалі підтримувати нові напрямки фінансової підтримки.

     Олександр Панасюк подякував своїй сім'ї, проекту, а головне, щоб праця, інвестиції, які вкладені в молочну ферму стали перспективою на майбутнє, розвивали громаду. Односельчани дивлячись на ферму «Стара хата» започатковували свій бізнес на селі, об’єднуючись в кооперативи, а не виїжджали за кордон.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     В селі Хотячів  відкрито ферму «Молочна долина» на 20 голів ВРХ власниця Валентина Базюк . ЇЇ чоловік (учасник АТО) кілька років поспіль працював за кордоном, родина спільно з проектом вирішила започаткувати власний бізнес.

     Компанія «УкрМілкІнвест» вклала інвестиції в обладнання (надано доїльний апарат, гумові коврики, автоматизовані поїлки, систему вентиляції та освітлення), інвестиції в будівельні роботи та ВРХ. Надано в оренду безоплатно танк-охолоджувач та аналізатор молока.

     Сімейна ферма має змогу продавати цільне молоко за ціною на 1 грн більшу від ціни молокозаводу для населення.

     В області розпочали будівництво молочних ферм ще 3 власники з Горохівського та Локачинського районів, 10 власників планують розпочати будівництво.