Підвели підсумки діяльності Волинського обласного учбового центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК за 2019 рік

     Сьогодні, 24 грудня в департаменті агропромислового розвитку під головуванням директора Юрія Горбенка підвели підсумки діяльності Волинського обласного учбового центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК за 2019 рік.

     Директор центру Ростислав Войтюк доповів про проведену роботу.

     Основна база учбового центру розміщена в смт Рокині Луцького району. Учбовий центр має також розгалужену мережу учбових пунктів в районах області: Горохівському, Ковельському, Володимир – Волинському, Луцькому, Камінь–Каширському, Ратнівському, Рожищенському, завдяки чому освітні послуги максимально наближені до громадян за місцем проживання, що є дуже важливим фактором для дорослого сільського населення.

     Навчальний заклад забезпечує потреби агропромислової галузі області в підвищенні кваліфікації керівних працівників, спеціалістів, навчання з питань охорони праці, а також підготовці, перепідготовці та підвищення кваліфікації робітничих кадрів галузі.

     Здійснюється професійне навчання дорослого населення, переважно сільського, що позитивно сприяє як працевлаштуванню, так і підвищенню конкурентоспроможності жителів села.

     План виконання замовлення підвищення кваліфікації спеціалістів АПК виконано практично на 100%.

     У 2019 році учбовий центр успішно пройшов відбір навчальних закладів для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних в період їх навчання. Брав активну участь у форумі «Розвиток заради майбутнього» (дискусія на тему «Реалізація проєкту Територія майстерності»). Це дало поштовх до формування в майбутніх фахівців не тільки певних знань та вмінь, а й особливих компетенцій, що сфокусовані на здатність застосування їх на практиці, в реальній справі, в процесі створення нової конкурентоздатності. До навчання залучені працівники – фахівці обласного та районних філій центрів зайнятості, головного та районних управлінь агропромислового розвитку, Волинського інституту агропромислового виробництва Української академії аграрних наук, Луцької державної сортодослідної станції, Волинської сільськогосподарської дорадчої служби, СГПП „Плодорозсадник Луцький,” підприємці, фермери.

     В межах проєкту навчання пройшли 450 осіб.

     Тематика семінарів, які пропонуються Волинським ОУЦ АПК для навчання у сфері надання інформативно-консультаційних та профорієнтаційних послуг, включала 26 напрямків, які найбільш цікавили сільських мешканців.

     Про результативність такої роботи свідчить: відкриття власної справи з агробізнесу, піднесення культури виробництва, індивідуальні звернення слухачів за додатковими консультаціями до викладачів. Ця діяльність фактично є дорадництвом. У серпні 2019 року були  подані документи у Міністерство аграрної політики (вже реформоване у Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства) на реєстрацію дорадчої служби. Троє педпрацівників ВОУЦ АПК пройшли навчання у Львівському національному аграрному університеті на експертів-дорадників.

     На сьогодні ринок освітніх послуг вимагає сервісно-маркетингового управління. Дирекція ВОУЦ АПК ретельно вивчає потреби ринку праці, прогнозує перспективи навчання за професіями, які задовольняють потреби не тільки слухачів, але й роботодавців. З цією метою створено відповідні умови для якісного і доступного навчання та досягнення слухачами високих показників практичних вмінь і навичок.