Посівна з аграрними розписками!

     З кожним сезоном аграрії все більше використовують можливості аграрних розписок для розвитку власних підприємств, про що свідчить статистика роботи інструменту як на загальнодержавному рівні, так і в розрізі регіонів.

     Волинська область вже другий рік поспіль демонструє стабільну високу динаміку видачі аграрних розписок.

     Так, станом на кінець травня 2019 року на Волині було видано 43 аграрних розписки (з них – 25 від початку поточного року), завдяки яким фермери залучили понад 270 млн. грн. (з них – 192 млн. в 2019 році). Найчастіше фермери Волинської області видають розписки під заставу майбутнього врожаю зернових культур: лише від початку 2019 року в заставу за розписками вони передали більше 10 тис. тонн кукурудзи та 6 тис. тонн пшениці. Також як заставу сільгоспвиробники області використовували традиційні олійні сільгоспкультури – сою, соняшник та ріпак. Проте були і не традиційні культури. Так, на Волині була видана перша в Україні фінансова аграрна розписка, де заставою виступав цукровий буряк.

     Також у 2019 році була видана перша розписка в ягідному секторі – застава полуниця.   

     Наразі більше 10 кредиторів надавали фінансування за аграрними розписками волинським фермерам. Понад 90% всього фінансування за розписками в рівних частинах було надано банками, дистриб’юторами матеріально-технічних ресурсів та переробниками.

 

 

Довідково:

     Весняна посівна 2019 року офіційно завершена, а разом з нею і один з найактивніших періодів пошуку та залучення фінансування агровиробничими підприємствами. За попередніми прогнозами Міністерства аграрної політики та продовольства, вартість посівної кампанії у 2019 році складає орієнтовно 134,2 млрд грн, з яких 120 млрд забезпечується власними коштами агровиробничих підприємств, а ще близько 15 млрд мали б бути залучені з зовнішніх джерел.

     За перші 5 місяців 2019 року, за допомогою аграрних розписок фермери залучили більше 6,5 млрд грн, більша частина з яких була витрачена якраз на проведення весняно-польових робіт. Для порівняння, аналогічний показник 2018 року був майже втричі нижчим і становив 2,2 млрд грн.