Представник Мінагрополітики оглянула волинський кооператив. ФОТО

 

     На Волині з робочою поїздкою перебуває представник робочої групи з перевірки стану виконавської дисципліни у Волинській області, головний спеціаліст департаменту підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій Ірина Дзюба. Вона ознайомлюється із впровадженням Концепції розвитку сільських територій, виконанням програм підтримки аграрної галузі та освоєнням бюджетних коштів.

     5 вересня представник Мінагрополітики Ірина Дзюба та директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко з робочою поїздкою відвідали Горохівський район.

     В стінах райдержадміністрації відбулася робоча зустріч з головою РДА Юлією Гринчук та головою районної ради Тарасом Щерблюком, радником голови облдержадміністрації Андрієм Розтокою, та начальником управління регіонального розвитку райдержадміністрації Миколою Панасюком.

     Присутні обговорили питання використання бюджетних коштів на цільові програми підтримки агропромислового комплексу, зокрема з державного і місцевих бюджетів.

     Юрій Горбенко зазначив. що завдяки активному депутатському корпусу районної ради, Горохівщина – один із районів, що найбільш підтримує аграрну галузь з місцевого бюджету.

     Ірина Дзюба рекомендувала слідкувати за державними програмами підтримки агровиробників на сайті Мінагрополітики, щоб впроваджувати їх у районі та доносити зазначену інформацію до малих та середніх сільськогосподарських товаровиробників.

     Свої зауваження щодо внесення змін до державних програм підтримки аграріїв висловив Тарас Щерблюк.

     В Горохівському районі працює найбільш ефективний в області сільськогосподарський обслуговуючий кооператив молочного напрямку «Степ». Заступник голови кооперативу Михайло Стецюк ознайомив із матеріально-технічною базою кооперативу та розповів про його розвиток.

     СОК «Степ» заснований у Галичанах в 2009 році. Завдяки підтримці із бюджетів різних рівнів, придбано доїльний апарат, косарку, холодильне обладнання, а також аналізатор молока «Ecomilk», проведено залуження громадських пасовищ. Своїм членам кооператив допомагає вигідно здавати молоко, обробляти землі та заготовляти сіно.

     Зі слів Михайла Стецюка, для подальшого розвитку кооперативу необхідно придбати молоковоз, який забезпечить якісне транспортування молока на переробні підприємства. Це створить хороші передумови для формування великих партій молока й зміцнить позиції при домовленостях за його вартість. А також у планах кооперативу – будівництво власних переробних потужностей для виробництва сирів.

     Члени кооперативу надіються на підтримку з державного бюджету для втілення своїх планів.